Reklama
Archiv - Zprávy

Kousek od Ostravy je nový závodní okruh. Můžete ho zkusit i vy

Milovníci rychlé jízdy musí v Česku buď na okruh do Mostu, nebo do Brna, další dráhy ve Vysokém Mýtě či Sosnové jsou už poměrně malé. Z těch zahraničních byl zatím snadno dostupný jen Slovakiaring, teď však vyrostl nový závodní okruh hodinu od Ostravy.
Zdroj: Silesiaring

A právě ten Slovakiaring nám hodně připomíná. Okruh se jmenuje Silesia Ring a jak už jeho název napovídá, najdete ho ve Slezsku, konkrétně u obce Kamień Śląski, nedaleko polského města Opole. Postaven byl na původním letišti, takže nečekejte nějaká výrazná stoupání a klesání. Okruh je ale i přesto plný různých technických pasáží a náročných zatáček. Těch je dohromady 15, z toho 9 pravých a 6 levých. Nabídne také 730 metrů dlouhou rovinku, na které mohou výkonná auta nebo motocykly v pohodě překonat 200 km/h. Celkem pak okruh měří 3 636 metrů.

Z Prahy je nějakých 330 kilometrů, ale z Ostravy asi 110 kilometrů, tedy asi hodinu času. I tento polský okruh pořádá jízdy pro veřejnost, jen to mají vymyšlené trochu jinak, než jsme u nás zvyklí. Pokud o účasti na takových volných jízdách uvažujete, pak nejprve navštivte webové stránky okruhu. Tam pak hledejte pojem Open Track. Vedení okruhu těchto veřejných jízd moc nenabízí, a navíc na ně vypsalo velmi omezená místa, a to v počtu pouhých 25 aut.

Je potřeba se předem zaregistrovat a rovnou také zaplatit 490 zlotých, tedy asi 3 000 Kč. Za to dostanete asi hodinu a půl jízdy po okruhu. K dispozici vám pak bude vybavený paddock, nicméně za další poplatek si můžete půjčit třeba i profesionální telemetrii nebo si můžete zaplatit instruktora, který vám bude pomáhat zlepšovat vaše závodní řidičské schopnosti. Mimochodem, právě to můžeme s čistým srdcem doporučit. Taková rada profesionála je totiž k nezaplacení. :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV