Reklama
Archiv - Zprávy

Konečně! Praha místo rozdávání pokut otevře velký parkovací dům

Po letech průtahů, vytáček a slibů to vypadá, že se Pražané a zejména lidé dojíždějící za prací konečně dočkají. Kromě parkovacích zón, automatů a přehnaně aktivních výběrčích pokut přibude také místo, kde lze bez problémů zaparkovat.
Zdroj: iStock

Zbrusu nový velký parkovací dům pro 1500 až 2000 vozidel by měl stát na pražském Zličíně, koknkrétně poblíž metra. Podle městské rady, která už schválila usnesení o jeho stavbě, by velkokapacitní dům měl být v provozu nejpozději do roku 2019. Současně s touto stavbou ale bude potřeba také upravit přilehlé komunikace, postavit nové a přibýt by měly také dva mosty.

Včera bylo pozdě

Takových parkovišť by v Praze ale bylo potřeba mnohem víc. Jen na Zličín za prací dojíždí velké množství řidičů, kteří v současné době nemají kde parkovat. Doposud dojíždějící mohli svá auta nechávat jen na jednom malém parkovišti na Zličíně, kde je 150 míst, v Nových Butovicích, kde je to podobné, nebo v Radotíně, kde je parkoviště P+R s 237 místy.

A to je poté, co Praha 5 zavedla parkovací zóny, zoufale málo. Řidiči tak nenechávají svá auta na okraji Prahy, ale pokračují do centra, kde se tak častěji tvoří kolony a s parkováním je tu větší problém než dříve. Právě to by měla nová parkovací místa vyřešit.

Další P+R parkoviště i na druhém konci Prahy

Podle vedení města se ale dočkají i řidiči na Černém mostě a Opatově. Ti sice mohou nechávat svá auta na funkčních P+R parkovištích na Chodově nebo až na Černém mostě, ale ta jsou také přetížená. Konkrétní datum, kdy by tato parkoviště měla být postavena, ale zatím nikdo nezveřejnil.

Ještě dodáme, že pokud parkoviště typu P+R, která jsou zahrnuta do Pražské integrované dopravy, použijete a koupíte si přímo na nich jízdenku MHD, máte parkování zcela zdarma.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV