Reklama
Archiv - Zprávy

Konečně. Aston Martin Vantage je oficiálně venku

Stvořit vůz, který přijde po aktuálním modelu Vantage, muselo být nesmírně těžkým oříškem. Jde totiž o populární sportovní nástroj, který i přes všechny nedostatky a stáří majitelé a fanoušci z celého světa doslova milují. A tak si Britové dali pořádně na čas. Vyplatilo se čekání?
Zdroj: Aston Martin

Jen se podívejte. Obří kapota, ještě větší nasávání pro přívod vzduchu a úžasně splývavá silueta zakončená spojenými koncovými světly. Už z fotografií je jasné, že nový Vantage rázně smaže všechny obavy. Nostalgie či jakékoliv pochybnosti zkrátka nejsou na místě. Nejen proto, jak nový Aston vypadá, ale také z toho důvodu, že se pod kapotou ukrývá plnotučný osmiválec s úžasným zvukem.

Efektní vzhled, efektivní aerodynamika

Nejzajímavější na novém Vantage je ale skutečnost, že vznikl úplně od nuly, bez reinkarnace starých dílů. Z toho důvodu mohl být kladen důraz na maximální efektivitu. Zbrusu nový tvar karoserie má menší odporu vzduchu, větší přítlak a modernější čisté linie, které k britské automobilce neodmyslitelně patří.

A zmiňovaný osmiválec? Britové se nesnažili vymyslet již vymyšlené a namísto toho sáhli po ověřené jednotce od automobilky Mercedes-AMG. Čtyřlitrový, dvojitě přeplňovaný osmiválec produkuje v základním nastavení 510 koní a 685 Nm točivého momentu, což 1530 kilogramů těžkému modelu Vantage stačí ke zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a k maximálnímu tempu až 313 km/h.

Hliník v hlavní roli

Zajímavé je ale také rozložení hmotnosti mezi oběma nápravami v poměru 50:50, za nímž stojí zejména vysoký podíl hliníku, kterého se v konstrukci nového Vantage nachází rovných 70 procent. Konstruktéři si rovněž dali záležet na nastavení podvozku, který je prý ještě komunikativnější, takže se novinka krásně a intuitivně řídí.

Samozřejmostí jsou pak aktivní tlumiče se třemi nastaveními tuhosti v režimech Sport, Sport Plus a Track. Schopnost zatáčet má dále posilovat elektronický diferenciál na zadní nápravě E-Diff s funkcí konvenčního samosvoru, který spolupracuje s elektronickým stabilizačním systémem. Výsledek má být ještě působivější než u konvenčního řešení.

Pokud vás nový Aston Martin Vantage zaujal, jistě vás potěší informace, že automobilka už spustila objednávky. Za nejlevnější kus na německém trhu dáte 154 000 eur, tedy zhruba 4 000 000 korun. Do garáží prvních majitelů se pak novinka podívá na jaře příštího roku.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV