Reklama
Archiv - Zprávy

Konec zapadnutých mobilů. Toyota vyřešila černou díru mezi sedačkami

Ten malý otvor mezi sedačkou a středovým tunelem je snad v každém autě prokletý. Co jednou schvátí, to už bez poškrábaných prstů nenavrátí. Toyota má ale nápad, jak tento zdánlivě banální problém jednou pro vždy vyřešit.
Zdroj: Toyota

Jak už to u podobných a dlouho zažitých problémů bývá, řešení je až neuvěřitelně jednoduché. Je až s podivem, že to někoho nenapadlo dřív. Brzy se konečně možná dočkáme toho, že až nám zase upadne mince, žvýkačka nebo třeba platební karta do té temné mezírky mezi sedačku a středový tunel, nebudeme muset složitě posouvat sedadlo tam a zpět a lámat si ruku u složitého vyndávání zatoulaného předmětu.

Princip patentu Toyoty spočívá v plastových sběračích, které zapadnutý předmět nasměrují tak, aby dopadl do speciálních sběračů pod sedačkou. Ty by navíc měly být poháněné elektřinou, takže si vše, co zapadne do mezery, pohodlně přisunete až k sobě. Zní to dobře, co myslíte? Jde ale zatím jen o patent, tedy nápad, který se do výroby nemusí vůbec dostat. I my bychom se ale za toto chytré řešení přimlouvali. Už i mobilní telefony jsou tak úzké, že v této černé díře mizí jedna radost. A jejich vysvobozování je jen pro silné povahy.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV