Reklama
Archiv - Zprávy

Konec léta po italsku. Lamborghini Aventador S Roadster

Autosalon ve Frankfurtu bude letos opravdu nabitý báječnými novinkami. Jednou z těch nejexotičtějších, která navíc krásně voní babím létem, je super ostrý Aventador ve verzi bez střechy.
Zdroj: Lamborghini

Standardní Aventador S byl v celé své modernizované kráse představen už koncem loňského roku. Od té doby se v kuloárech mluvilo jen o tom, jestli se italská automobilka odváže ještě trochu víc a ukáže světu jeho verzi nahoře bez, tedy bez střechy. A dočkali jsme se! Sice s koncem sezóny, ale v Monaku, kde jsou taková auta nejčastěji doma, je léto takřka celý rok.

Určitě víte, že kabriolety mají dvě malé vady na kráse. Jednou je hmotnost, která je paradoxně vyšší než u verzí s pevnou střechou. Druhou je problém s tuhostí auta. Jedním dechem ale dodáváme, že oba tyto problémy jsou pro Lamborghini pasé. Střecha auta, složená z několika dílů, je vyrobená z karbonových panelů. Její hmotnost je pouhých 6 kilogramů a ovládaná je ručně. Proto vůz v celku neutrpěl žádnou velkou nadváhu. Oficiální materiály mluví o nárůstu hmotnosti asi 50 kilogramů, což je takřka neznatelné.

Atmosféra uložená uprostřed

Lamborghini si pak dalo záležet na tom, aby tenhle extravagantní kabriolet nabídl takřka stejnou tuhost karoserie jako jeho bráška s pevnou střechou. Jestli se toto povedlo, to posoudí až první zákazníci, kteří se novinky dočkají už začátkem příštího roku.

Italské Lamborghini je jedním ze synonym pro rychlost, a tak nepřekvapí, že Aventador S Roadster pohání atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,5 litru, který přes sedmistupňovou převodovku posílá na všechna kola 740 koní, které doplňuje točivý moment 690 Nm. Tyto hodnoty zaručují zrychlení z klidu na 100 km/h za tři sekundy a maximální rychlost je 350 km/h. To už zvládne účes trošku pocuchat. Ovšem uznejte sami, že nějaké to rozcuchání bude autu prominuto hned poté, co nastartujete ten báječný atmosférický agregát uložený uprostřed a díky absenci střechy se vám jeho projev zaryje hluboko pod kůži. Kabriolety prostě mají něco do sebe. :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV