Reklama
Archiv - Zprávy

Kodiaq versus zeď. Podívejte se, jak dopadla největší Škoda

Škoda Kodiaq prošla nárazovými zkouškami v rámci bezpečnostních testů Euro NCAP. A protože si mnoho lidí kupuje SUV právě kvůli bezpečnosti, jsou výsledky těchto testů velice důležité.
Zdroj: Euro NCAP

Škoda Kodiaq rozšířila řadu modelů mladoboleslavské automobilky, které se mohou chlubit plným počtem pěti hvězd za bezpečnost. Už v minulosti prošly testy Euro NCAP bez ztráty květinky také modely Citigo, Fabia, Yeti, Rapid, Octavia a Superb. Z aktuálních zkoušek si sedmimístné SUV odneslo hodnocení 92 % za ochranu dospělých, 77 % za ochranu dětí, 71 % za ochranu chodců a 54 % za asistenční systémy. Kompletní hodnocení včetně výsledkové zprávy ke stažení najdete na stránkách Euro NCAP.

V Evropě se takové výsledky můžou zdát jako samozřejmost, nedávný propadák nejlevnější verze Dacie Duster určené pro Indii však ukázal, že to tak rozhodně není všude. Pochvalu si Kodiaq od inspektorů získal zejména za ochranu dospělých při čelní srážce a příkladně si vedl také při bočním nárazu. Zdraví posádky nebylo ohroženo ani při nárazu zezadu, většímu zatížení byl vystaven pouze krk dětí na zadním sedadle.

Navzdory svým rozměrům je Kodiaq šetrný také k chodcům, zejména v oblasti nárazníku a kapoty. Během testů také vůz dokázal sám zastavit při hrozící srážce, a to jak před autem, tak před přecházejícím chodcem. Na vše se můžete podívat ve videu:

 

Trochu jiným testem odolnosti prošel Kodiaq před časem také v rukou českých policistů. Ti tehdy předvedli zákrok proti agresivnímu chuligánovi, který se na největším SUV české značky vyřádil s tyčí v ruce. Výsledky sice nebyly tak zničující jako nárazové zkoušky NCAP, i tak si však vůz ze souboje odnesl řadu nepěkných šrámů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV