Reklama
Archiv - Zprávy

Kocourkov. Praha bojuje proti SUV, ale koupila je městské policii

Krásná nová policejní auta pražských strážníků mají jedinou vadu na kráse. Podle pražského magistrátu vlastně do ulic nepatří, jsou nebezpečná a nikam se pořádně nevejdou. Aneb když levou ruku nezajímá, co dělá pravá…
Zdroj: Týdeník Policie

Není to tak dávno, kdy jsme vám ukazovali velmi kontroverzní spot, který nechali zpracovat zástupci pražského Magistrátu. V něm se snaží všem ukázat, že si v žádném případě nemají kupovat vozy typu SUV, a když už si tedy nedají říct, tak hlavně ať s nimi nejezdí do města. Zde se vám podle nich totiž bude lépe dařit na kolech…

Jenomže úředníkům nedošlo, že i jejich Škody Superb jsou delší než většina standardních a cenově dostupných SUV. Ale kauza utichla a video na YouTube rozhodně neláme rekordy ve sledovanosti. Teď se ale vše mění, protože pražská městská policie dostala 16 zbrusu nových aut. A hádejte, jakého typu jsou. Ano, městští policisté budou jezdit SUV.

Jde o 16 nových Hyundai Tuscon, které mají pod kapotou naftový dvoulitr CRDi o výkonu 135 kW, který je spojen s šestistupňovým automatem a pohonem 4×4. Jeden stál Prahu 396 929,75 Kč bez DPH. Městská policie samozřejmě byla konfrontována s faktem, že jde o SUV, ale podle ní se v městě moc objevovat nebudou. Auta mají sloužit převážně v zahrádkářských koloniích pod taktovkou obvodního ředitelství Městské policie Praha 4–9 a 12–15. 16 nových aut na ochranu zahrádkářských kolonií, co nikdy nepojedou do města? Tomu asi nikdo nevěří…

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV