Reklama
Archiv - Zprávy

Ken Block pokořil Pikes Peak. Dveřmi napřed!

Jen před několika dny jsme vás lákali na zbrusu nové video z dílny Kena Blocka a mluvili jsme o tom, že to bude nářez. Video je venku a ano, je to nářez. Ken si totiž zcela podrobil jeden z nejnáročnějších kopců Ameriky.
Zdroj: Ken Block

Ken se proslavil hodně zběsilými videi plnými kouře, spálených pneumatik a parádní akce. Ta pojmenoval jako Gymkhana a právě díky nim se dostal do povědomí široké veřejnosti, do Top Gearu a také na profesionální rallye závody. Jenomže Gymkhana je dle slov Kena mrtvá a přivítat máme zcela novou Climbkhanu.

Jak už její název napovídá, jde sice znovu o show plnou driftů, ale tentokrát ne na nějakém starém letišti nebo v ulicích, ale na nejslavnějším kopci v Americe, Pikes Peak. Právě zde se jezdí legendární závody do vrchu po takřka 20 kilometrů dlouhé silnici, která nabídne 156 zatáček a převýšení 1440 metrů. Přírodní trati se přezdívá americký Nürburgring a stejně jako tento okruh, i Pikes Peak dokáže potrápit i opravdu zkušené jezdce.

Jenomže Ken se potrápit nenechal. Jediným větším problémem bylo slunce, které mu v některých zatáčkách svítilo přímo do očí, ale nakonec ani to ho neodradilo od neskutečných driftů. Z těch se opravdu tají dech, protože při jízdě byly chvíle, kdy Kenovo auto jen o milimetry míjelo tu nebezpečnou hranici, která by znamenala jistý pád dolů ze srázu. Ale Ken se svým přestavěným Fordem Mustang, kterému dal jméno Hoonicorn V2, jel absolutně na jistou. Aby také ne, když má pod zadkem neskutečných 1 400 koní, které produkuje V8 o objemu 6,7 litru přeplňovaná dvěma turbodmychadly. Jen se na to podívejte sami. :)

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV