Reklama
Archiv - Zprávy

Ken Block má nové auto na denní ježdění. Legendu rally

S blížícím se koncem roku Block rozhodně neusíná na vavřínech. Právě naopak. Plánuje další Gymkhanu a mimo toho vyfasoval dva nové Fordy. Oba zatraceně rychlé, ale jeden z nich je přeci jen o něco zajímavější. A rychlejší.
Zdroj: Ken Block

Proč právě dva Fordy? Navíc už několikáté v řadě? Protože je Ken Block velmi aktivním ambasadorem značky Ford, respektive její divize Ford Performance. V budoucnosti by měl propagovat nové sportovní modely značky. Že si Ford vybral opravdu dobře, dokazuje Ken každým svým novým videem. Nebo spíše projektem. Miliony lidí na celém světe dostal svým výjezdem na Pikes Peak, ale hodně zaujala i spy videa z natáčení právě Gmykhany 10, která byla natočena v domovině Fordu, tedy v Detroitu. Nyní se svým týmem ale konečně ukázal oficiální trailer na nové video.

Tentokrát ale Ken představí své dva zbrusu nové stroje, které prý bude mít prostě na každý den. Jedním je třetí generace Fordu Focus RS. Celkem ostrá hračka s pohonem všech kol, která byla oblečena do matně černého kabátu. Hodně zajímavé auto, o tom žádná. Ale druhá bestie v Kenově garáži je o něco zajímavější. Jde o Ford RS200 Evo, legendu rallye naladěnou na 700 koní, která stála na startu dnes již neexistující skupiny B.

Smrtící konec jedné rallye éry

Ta se v 80. letech těšila neuvěřitelné oblibě diváků, médií, ale i jezdců. Tedy jen do chvíle, než se přišlo na fakt, že ta auta jsou tak nebezpečná a rychlá, že by vlastně bylo lepší celou skupinu B zrušit. Umírali jak jezdci, tak také diváci, kteří absolutně neřešili nějaká bezpečnostní pravidla. Určitě znáte fotky nebo videa z té doby, která ukazují, jak masy diváků podél trati uskakují těsně před projíždějícím závodním speciálem. Nic pro slabé povahy…

Ale zpět k autu. Celkem jich bylo vyrobeno 200, přičemž Ken má ve svém vlastnictví vůz s pořadovým číslem 34. Z těch 200 kusů ale bylo vyrobeno jen 24 ve verzi Evolution a právě jeden z nich je ten, který si můžete prohlédnout ve videu. Extrémně cenný kousek, který ale má své černé historické kořeny. Právě s verzí Evo totiž portugalský jezdec Joaquim Santos v roce 1986 bohužel doslova vletěl mezi diváky. 31 jich tehdy bylo zraněno a tři usmrceni. Tak snad bude mít Ken s autem více štěstí.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV