Reklama
Archiv - Zprávy

Když honička, tak na úrovni. Angličané ukázali policejní Rolls-Royce

Po světě jezdí nespočet policejních superaut, která mají většinou za úkol zlepšovat image. Majáky už dostalo Porsche 911, Lamborghini Gallardo, Chevrolet Corvette, Ford Mustang, BMW i8, různé Mercedesy od AMG, Focus RS, Tesla, Ariel Atom nebo i Bugatti Veyron. I tak se však majestátní Rolls-Royce dost vymyká.
Zdroj: Sussex Police

Policejní stíhačky si většinou spojujeme spíš s rychlostí než s luxusem. Možná ale tímto krokem chce britská policie přimět zločince, aby se s vidinou luxusního svezení vzdali a nepokoušeli se o útěk. Každopádně je na Rolls-Royce Ghost v policejních barvách a s majáky na střeše působivý pohled.

Faktem navíc je, že ani pokud jde o rychlost, není na tom vůbec špatně. Pod bílým kabátem se žlutými a modrými pruhy se totiž skrývá původně černá edice Black Badge. Tu automobilka představila loni na jaře a šlo tehdy o nejvýkonnější Ghost vůbec. Šestilitrový dvanáctiválec se dvěma turby je v této verzi naladěný na 603 koní a točivý moment vyrostl až na 840 Nm. Díky tomu zrychlí luxusní obývák z nuly na 60 mil v hodině za za 4,6 sekundy.

Není pro zločince, ale pro děti

Je vám asi jasné, že pronásledování zločinců v takovém autě nepřipadá příliš v úvahu. Je sice výkonné a rychlé, ale pro závodění se plavný Rolls-Royce s tradičně velkým tenkým volantem a spoustou těžké luxusní výbavy prostě nehodí. Nebude ani sloužit na projížďky místním papalášům, jak by se to nejspíš stalo u nás. Automobilka vůz zapůjčila pro dobročinné účely a zúčastnil se již akce na získání peněz pro dětský hospic Chestnut Tree House.

Auto tak o polepy i majáky zase brzy přijde a vrátí se mu původní lesk. Originální podobu Ghostu Black Badge bez majáků a policejních polepů si můžete prohlédnout na tomto obrázku:

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV