Reklama
Archiv - Zprávy

Karoqem do zdi. Podívejte se, jak dopadl v nárazových testech

Nová Škoda Karoq se pomalu ale jistě začíná objevovat na našich silnicích. Jak si ale vede z hlediska bezpečnosti? Je stejně bezpečná jako větší SUV Kodiaq? Podívejte se na kompletní hodnocení EuroNCAP včetně videa z nárazových zkoušek.
Zdroj: EuroNCAP

Nový Karoq jako každou očekávanou novinku stále provází určitá aura tajemna. I proto se na něj velké procento českých motoristů těší a čekají, až si jej budou moci vyzkoušet. Jedno tajemství si ale můžeme rozkrýt už nyní. Škoda Karoq totiž v nárazových testech EuroNCAP získala 5 hvězd a dokonce je v každém ohledu o trošku lepší než větší Kodiaq.

Uvnitř se nikdo bát nemusí

V ochraně dospělé posádky si mladoboleslavská novinka vysloužila znamenitých 93 procent. Bodovala hlavně v ochraně hlavy, která je vždy skvěle chráněna a komisaře EuroNCAP potěšily také vyrovnané výsledky v pasivní ochraně obou předních cestujících. Nohy řidiče i spolujezdce jsou v maximálním bezpečí a jedinou žlutou oblastí je trup obou členů posádky vpředu. Nejlepší známkou je hodnocena také ochrana krční páteře, která byla ještě do nedávných let poměrně kritická.

Ochranu dětí pak v EuroNCAP hodnotili 79 procenty, přičemž nejrizikovější skupinou byly děti ve věku 6 let, jejichž trup je při přímém nárazu vystaven vyššímu tlaku. V porovnání s kompaktními SUV se však jedná o skvělý výsedek, protože při všech ostatních měřeních byly děti chráněny maximální možnou měrou, která je hodnocena známkou výborně.

Kompletní výsledky potěšily

Dále si Karoq vysloužil pochvalu za ochranu chodců. Nebýt absence aktivní kapoty, získal by dokonce více než 73 procent, což je vzhledem k výšce a kategorii SUV skvělý výsledek. Nejnovější kritérium bezpečnostních asistentů pak komise EuroNCAP hodnotila 58 procenty. Všechny bezpečnostní asistenty ale podle zjištění fungovaly tak, jak měly.

Pokud vás výsledky nového Karoqu zajímají více, můžete si je podrobně prostudovat. Mnohé však ilustruje také následující video z testování. Zajímavostí také je, že všechny dostupné verze, tedy se zážehovými motory 1.0 a 1.5 TSI i s diesely 1.6 a 2.0 TDI dosáhly na stejný výsledek.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV