Reklama
Archiv - Zprávy

Kabaň nečekaně skončil ve Škodě! Bude navrhovat BMW

Právě v den slavnostního zahájení výroby nové Octavie, která kvůli svému vzhledu schytala nemálo kritiky, oznámil vedoucí designér Jozef Kabaň svůj odchod z české automobilky.
Zdroj: Škoda Auto

Ve Škodě strávil Jozef Kabaň téměř 10 let. Svou prací od roku 2008 výrazně proměnil a modernizoval vzhled celé modelové řady, která získala na osobitosti a přitažlivosti. "Jozef Kabaň v posledních letech rozvoje podniku výrazným způsobem ovlivnil design a emocionalitu značky. Design celé modelové palety byl přitom výrazně přepracován a dostal nový směr. Děkujeme Jozefu Kabaňovi za vykonanou práci a do budoucna mu přejeme vše nejlepší," uvedla Škoda Auto v oficiálním prohlášení.

Z Boleslavi do Mnichova

Kabaň, který v minulosti pracoval například pro Bugatti, nyní míří na prestižnější pozici. V BMW totiž nahradí šéfdesignéra Karima Habiba, který mnichovskou automobilku opustil se začátkem letošního roku. Zodpovídat se bude pouze Adrianu van Hooydonkovi, který ve skupině BMW Group dohlíží na design všech modelů včetně Mini a Rolls-Royce. Je proto pravděpodobné, že Kabaň do vzhledu budoucích BMW skutečně viditelně zasáhne. Kabaňovým spolupracovníkem bude také Domagoj Dukec, který dostal na starosti tvary extrémnějších vozů od specializovaných divizí BMW M a BMW i.

Jozef Kabaň se narodil v roce 1973 na Slovensku a ve Škodě Auto pracoval od 1. února 2008. Předtím tvořil pro Volkswagen nebo Audi a podepsal se také na tvarech ikonického Bugatti Veyron.

Octavia jako memento?

V poslední době se Kabaň podepsal pod oceňovaným vzhledem současné generace Superbu, výraznými tvary prvního velkého SUV české značky Kodiaq a také modernizovanou Octavií. Cílem její nepřehlédnutelné proměny bylo odlišit vůz od menšího Rapidu a vetknout mu osobitější charakter. Mnoho příznivců značky však komplikované masce s dělenými světly stále nemůže přijít na chuť.

Výroba modernizované Octavie začala právě v den, kdy Kabaň potvrdil svůj odchod. Je nicméně prakticky jisté, že jeho tým už má hotový budoucí facelift Superbu, vzhled nového modelu Yeti a další designové práce, které se s ohledem na výrobní procesy musí plánovat s velkým předstihem. Do designu škodovek tak bude Kabaň promlouvat ještě několik let po svém odchodu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV