Reklama
Archiv - Zprávy

Ještě lepší, než jste čekali. Pusťte si skvělý test Bugatti Chiron

Podobu i technické údaje Bugatti Chiron známe už dobrý rok a půl. Přesto se s ním zatím mohlo svézt jen několik vyvolených a počet velkých videotestů spočítá na prstech jedné ruky i hodně nešikovný dřevorubec. Teď se ovšem můžete podívat na povedenou recenzi Chrise Harrise z Top Gearu.
Zdroj: Top Gear

Chrise Harrise jsme sledovali už dlouho před tím, než se po odchodu Clarksona, Hammonda a Maye stal jedním z moderátorů Top Gearu. Dělá skvělá videa s velkým citem pro auto, má smysl pro humor a nebojí se odvážně driftovat ani s těmi nejostřejšími stroji. Především ale dokáže skutečně vystihnout podstatu auta a něco se o něm dozvíte. Připomeňte si třeba jeho fantastický dvojtest Ferrari F40 a Ferrari F50 nebo atmosférickou ranní projížďku s Ferrari Testarossa.

Bugatti Chiron už se zatáček nebojí

Jsme rádi, že právě Chris se teď Chironu mohl podívat na zoubek. Jeho dojmy navíc jenom potvrzují, že Bugatti opět stvořilo zřejmě nejlepší auto planety. Už tisícikoňový Veyron byl technologický zázrak schopný uhánět přes 400 km/h i s úplným amatérem za volantem, jeho doménou však byly hlavně rovinky a v zatáčkách to nebyl žádný zázrak. Zdá se však, že Chiron je úplně jiný stroj, alespoň podle Harrise. Zatáčky doslova miluje a na klikaté cestě se vyrovná i mnohem lehčím a agilnějším supersportům, které netíží luxusní výbava a šestnáctiválec se čtyřmi turby.

Samotná rychlost Chironu však pořád zůstává tou hlavní atrakcí, na jejíž působivosti se nic nezměnilo. Pohled na ručičku pádící po jeho tachometru se asi nikdy neokouká. A jak nám Harris názorně ukázal, pořád v něm můžete letět třeba 350 km/h a držet při tom volant jednou rukou. Maximálku sice neznáme, Bugatti však její otestování už nedávno slíbilo. Tak si zatím připomeňte 10 neuvěřitelných faktů o Bugatti Chiron a užijte si krásně zpracované video:

 

A pokud vás zajímá i další pohled, jeden z vůbec prvních testů nabídla sociální síť pro petrolheady Drivetribe, za kterou stojí mimo jiné právě Jeremy Clarkson. Emotivní video názorně ukazuje, že Bugatti Chiron snadno připraví o řeč i zkušeného moderátora.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV