Reklama
Archiv - Zprávy

Jen tři slova a nová navigace Mercedesu najde jakékoliv místo

Po přečtení titulku by se mohlo zdát, že si Mercedes vzal na paškál známý hit Leoše Mareše Tři slova. Pravdou však je, že německá automobilka obohatila vozy o software, kterému stačí jen tři slova k tomu, aby vám našel kterékoliv místo na světě. Zadávání cílu do navigace tak nikdy nebylo jednodušší.
Zdroj: Mercedes-Benz

Jak je to možné? S převratným vynálezem přišla společnost What3words, která celý svět rozdělila na miniaturní čtverečky. Celkem je těchto čtverečků 57 miliard a mají rozměr 3x3 metry. To znamená, že každé místo tak může být snadno zapamatovatelné pomocí tří slov. Ne pomocí deseti, ne díky pěti, ale skutečně jen tří. Nemusíte si tak pamatovat ulici, adresu, souřadnice GPS... v podstatě nic.

V daném softwaru je celkem použito 25 000 slov, která jsou uchována v různých kombinacích. Matematicky se potenciál 25 000 slov dá vyjádřit třetí mocninou 25 000, což je přesně 15 625 miliard variant, jak se slova v systému dají složit. Je tedy zcela zřejmé, že kombinace hned tak nedojdou. Systém už navíc funguje ve 14 světových jazycích a brzy by měly přibýt další.

terms.influencing.digital

Ale jak to celé funguje? Abychom vám to vysvětlili, uveďme si krátký příklad na Pražském hradu. Na serveru společnosti What3words, který je napojen na přesné Google mapy (vidíte hned po rozkliknutí) vyjede jednoduchá vyhledávací lišta. Tam zadáte hledaný výraz „Pražský hrad“ a vyjedou vám výsledky. Kliknete na výsledek „Prazsky hrad, Prague 1, Czechia“ a dole na liště se vám okamžitě objeví kombinace tří slov. Pro zadání Pražského hradu do navigace pak stačí zadat unikátní kombinaci slov ve znění „terms.influencing.digital“. A je to.

Ti zvědavější z vás si jistě rádi vypátrají i kombinaci slov, kterou společnost What3words označila vaše bydliště. A kdy tento software ve vozech automobilky Mercedes-Benz uvidíme? Jeho masovému rozšíření prý už nic nebrání, nové vozy jej budou mít už do poloviny příštího roku.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV