Reklama
Archiv - Zprávy

Je to oficiální. Porsche 911 GT2 RS zajelo na Ringu čas 6:47,3 a zdevastovalo úplně všechny!

Inženýři Porsche to znovu dokázali. Bez hybridní techniky, bez žádných dalších úprav a hlavně bez pochybností jako v případě Lamborghini. Jen stroj, perfektní řidič, ideálně podhuštěné pneumatiky a prázdný Ring. Tolik stačilo k zajetí nejrychlejšího kola Nordschleife v historii sériově vyráběných vozů s pohonem zadních kol.

Předevčírem jsme vás informovali o tom, že Porsche své nejbrutálnější 911ce hodně věří. Dosavadní zkazky o čase pod 6:50 však byly uvěřitelné jen těžko. Ostatně doposud nejrychlejší Porsche všech dob, 918 Spyder s výkonem bezmála 900 koní zvládlo Ring za 6:57. A oficiálně uznaný, avšak odsuzovaný rekord Lamborghini Huracán Performante je příběhem sám pro sebe.

Let Zeleným peklem

Doba však výrazně pokročila a mladší sourozenec v podobě nejrychlejší 911, jakou svět viděl, ikonickému hypersportu Porsche 918 Spyder nadělil 10 sekund. Ano, slovy - DESET! To znamená, že na měřeném úseku, který má 20,6 kilometrů prolétla tato žlutá střela průměrnou rychlostí 184,11 km/h.

Porsche přitom původně ani nemělo tak smělé plány. Jak uvedl více prezident Porsche Motorsport a divize vozů GT,  Frank-Steffen Walliser, původním cílem bylo zajet čas pod 7:05. Že tedy ve Weissachu stvořili opravdu šíleně rychlé monstrum, nevědělo původně ani samo vedení automobilky. Vždyť původní plán překonali o 17,7 sekund!

Nejrychlejší kanárek

Rekordní pokus byl odjetý už před týdnem, 20.září 2017 a zajelo jej Porsche GT2 RS v kanárkově žluté barvě. Vlastně tak ani nebyla potřeba, aby se vůz vydal na trať bez laku, který rovněž něco váží. Vzpomeňme, že u modelu 918 Spyder to Porsche udělalo. Za volantem žluté GT2 RS seděl závodní jezdec Lars Kern. Druhá GT2 RS s Nickem Tendy byla o několik desetin pomalejší.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV