Reklama
Archiv - Zprávy

Jako hvězda. Kupte si parádní limuzínu, kterou jezdil Steve McQueen

Co mají společného Robert Kennedy, Elvis Presley, Sophia Loren, The Rolling Stones a Steve McQueen? Všichni svého času jezdili luxusní limuzínou Lincoln Continental. Teď se do této společnosti můžete zařadit i vy.
Zdroj: RM Sotheby's / Auctions America

Klasické dlouhé limuzíny už se dnes nenosí. Potkáte je pouze ve velkých městech jako ne zrovna vkusné turistické atrakce a většinou z jejich okna cosi vyřvává někdo více či méně opilý. Bohatí manažeři, umělci a významní politici dávají přednost sice stále velice luxusním a prostorným, ale přece jen nenápadnějším a praktičtějším autům. Bývaly ale doby, kdy taková auta byla znakem společenské prestiže, alespoň ve Spojených státech. A ikonou mezi limuzínami byl právě Lincoln Continental.

To nejlepší pro ty nejlepší

Ještě víc než to však byla však špičková úprava od firmy Lehmann-Peterson, na kterou automobilka poskytovala i tovární záruku. Seznam hvězdných majitelů je přitom opravdu úctyhodný. Z politiků sem patří třeba prezident Lyndon Johnson, senátor Robert Kennedy, guvernér Nelson Rockefeller, a dokonce i sovětský ministr zahraničí Andrej Andrejevič Gromyko. Z těch dalších je to třeba Elvis Presley, Sophia Loren, Spencer Tracy, Hugh Hefner, The Rolling Stones, The Supremes nebo Steve McQueen.

Právě posledně jmenovanému patřil vůz, který vidíte na fotkách. McQueen byl sice víc známý svou vášní pro motorky a rychlé sporťáky od Porsche nebo Ferrari, i on se ale občas rád nechal vozit vzadu. Limuzína z roku 1965 má najeto asi 27 tisíc mil a podle všeho je ve skvělém stavu. Tento měsíc se bude dražit na aukci RM Sotheby's v Santa Monice a očekává se prodejní cena 100 až 150 tisíc dolarů, tedy v přepočtu 2,3 až 3,5 milionu korun.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV