Reklama
Archiv - Zprávy

Jak vyzrát na úředníky. Poznáte, kde má tento dům garáž?

Kdo by nesnil o pořádné vlastní garáži. Takové, kam se vejde vaše milované auto a třeba ještě pár věcí kolem. Ale co když vám jí úřad zakáže? Zajímavé řešení ukázal jistý Holanďan.
Zdroj: hayo de vries

Ke stavbě téhle hodně zajímavé garáže dotyčného překvapivě dohnaly úřady. Bydlí totiž ve staré části města, kterou mají pod drobnohledem památkáři. Vybourat tak kus zdi starého domu a místo ní dát garážová vrata nepřipadalo v úvahu. I u nás bychom asi v centu Prahy měli smůlu. Tento nápad ale může všem památkářům vzít vítr z plachet.

A stačilo málo. Původní pojetí domu bylo zcela zachováno, z venku není patrné, že by tu mělo být něco byť jen trochu jinak. Přesto se nedíváte na obyčejnou zeď, ale na klasická garážová vrata. Je to až neuvěřitelně snadné, jen pro tento případ majitel musel použít malou nájezdovou rampu. Úřady jsou prý spokojené a nemají žádné námitky. Jediný, kdo se vyjadřuje o tomto nápadu ne zrovna lichotivě, jsou někteří lidé v online diskuzích. Nejčastěji mluví o tom, že se technicky celá stavba do takového domu vůbec nehodí.

Nám to ale přijde jako bravurní nápad, který nehyzdí okolí, a přesto svému majiteli poskytne přesně to, co potřebuje. Co vy si o takovém parkování myslíte? Máte něco podobného doma? Dejte nám vědět.

Reklama

Diskuze

donlabuznik - 30.10.2019 23:27:14
Taky se zrovna chystám postavit si u mého domu garáž a nevěděl jsem, zda náhodou nejsou nějaké zákony, které by výstavbu garáže nějak omezovali. Narazil jsem na https://kralmotoru.cz/media/stavba-garaze-na-hranici-pozemku a nestačil jsem se divit...

Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV