Reklama
Archiv - Zprávy

Jak se couvá s Lamborghini Diablo? Praktické to není

Extrémní design, skvělá technika a styl, který bere dech i dnes. To je stručný popis Lamborghini Diablo. Tohle auto je ve své šílenosti dokonalé, ale právě pro své tvary také lehce nepraktické. Třeba takové couvání je celkem problém.
Zdroj: Youtube

Diablo je stále velký pojem. Důkazem budiž fakt, že si ho jako hlavní hvězdu do svého videoklipu vybrala i kapela Jamiroquai. Jenomže ačkoliv tohle auto vypadá skvěle ve videu nebo na závodní trati, běžný život s ním není tak úplně jednoduchý. Nejde ani tak o výkon dvanáctiválce, který Diablo pohání silou 530 koní. Jde spíše o ty skvostné tvary auta. Své by o tom mohli vyprávět i majitelé modelu Counach, ze kterého Diablo vychází.

Obě tato Lamborghini dostala do vínku tvary, které sice skvěle vypadají, ale kvůli nim se s autem špatně manévruje na jakoukoliv stranu, tedy pokud se nebavíme o jízdě vpřed. I když je fakt, od nás už víte, že s ním není lehké vykouzlit třeba také „obyčejný“ drift.  Podle videa to ale vypadá, že hlavně couvání je opravdu velký problém. Z auta prostě není vidět a jakékoliv poškození třeba o obrubník by znamenalo škodu ve výši, o které se snad ani raději nemluví. Jenomže designéři Lamborghini to měli vymyšlené. Tedy, alespoň tomu chceme věřit.

V případě couvání s Diablem nebo Countachem je prostě potřeba otevřít dveře, sednout si na práh auta a takto se pokusit couvat. Zní to hodně jednoduše, ale následující video vám ukáže, že to taková legrace není.

Své o tom ví i James May a Jeremy Clarkson, kteří si takové couvání s modelem Countach vyzkoušeli na vlastní kůži. Jeremy tento manévr zkoušel jen ve studiu, ale James měl tohle skvělé Lamborghini na test a rozhodl se, že zkusí zaparkovat mezi dvě auta. Jeho počínání můžete sledovat na druhém videu zhruba v čase 5:09.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV