Reklama
Archiv - Zprávy

Hyundai musí přejmenovat nové SUV. V Portugalsku pohoršuje

Nové SUV značky Hyundai se jmenuje Kona. Zatím je sice stále ve fázi testů, ale už se objevil zásadní problém. Nám možná název Kona nezní nijak zvláštně, však jsme zvyklí na Karoq, v portugalštině jde ale o pořádnou sprosťárnu.
Zdroj: Hyundai

Hyundai Kona má oficiální odhalení teprve před sebou, ale na internetu už se objevila celá sada jeho fotografií bez špetky maskování. Zachycen byl při natáčení reklamy v Portugalsku, a právě kvůli této zemi, respektive jazyku, kterým se zde mluví, musela automobilka urychleně vymyslet pro svou novinku druhé jméno.

Kona, jak nové jméno zní, v portugalštině totiž slangově označuje dámské přirození. A ani Hyundai, který je znám pro své velmi odvážné reklamní kampaně, asi nechce, aby se o jeho autě mluvilo jako o… no, však vy víte. :)

Podle všeho se proto automobilka uchýlila k tomu, že v Portugalsku se vůz bude jmenovat Kauai. Jméno bylo, ostatně stejně jako Kona, vybráno podle jednoho z havajských ostrovů. Podle zástupců automobilky jde o místo plné přírodních krás a bohatství, které překypuje energií. No, a právě takové by mělo být i nové SUV.

Jestli tomu tak bude, se dozvíme už v létě, kdy by měl Hyundai Konu-Kauai oficiálně uvést na trh.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV