Reklama
Archiv - Zprávy

Hyundai jak ho neznáte. Drsný offroad a brutální sporťák

Přehlídka extrémního výkonu ve všech podobách. To je tuningový veletrh SEMA v Las Vegas. Letos se představí i dvě ostré verze modelů Hyundai, které každého posměváčka usmaží zaživa.
Zdroj: Autosalon

Extrémní výkony v terénu a na okruhu nejsou disciplíny, s nimž bychom si značku Hyundai běžně spojovali. Profesionální tuneři ale často vidí potenciál i tam, kde by to běžného smrtelníka ani nenapadlo. Přesně to je případ dvou projektů, na jejichž konci jsou dva extrémní stroje se značkou Hyundai. Naživo se představí v listopadu v Las Vegas.

Prvním z nich je agresivně vyhlížející Hyundai Veloster, který dostal přezdívku Turbo R-Spec. Slovo Škoda před ním raději vůbec neříkejte jeho čtyřválec produkuje rovných 500 koní. Postarali se o to pánové z Blood Type Racing. Taková porce výkonu si kromě turbovýbavičky od Garrettu samozřejmě vyžádala i kompletně nové vnitřnosti. Od výfuků a spojky až po chlazení, řídící jednotku nebo kované písty. A také brzdy, podvozek, kola, pneumatiky...

Zdroj: Blood Type Racing

Asi ještě delší seznam úprav najdete u offroadu Hyundai Tucson RPG, který je pojmenovaný podle úpravců z Rockstar Performance Garage. Možná namítnete, že Tucson je přece crossover, ale s dostatečným rozpočtem je možné cokoliv. Auto stojí o 15 centimetrů výš, má plně nastavitelný podvozek a kromě zjevných věcí se důkladných úprav dočkalo také pohonné ústrojí, přestože výsledné hodnoty zveřejněny nebyly.

Reklama
Zdroj: Rockstar Performance Garage

Cenu všech komponentů použitých na obou autech neznáme a ani znát nechceme.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV