Reklama
Archiv - Zprávy

Hřmící temnota. Rolls-Royce postavil nejčernější auto historie

Černá karoserie, černý interiér, temný zvuk a nejspíš i černá duše. Rolls-Royce stvořil „temný rozbřesk“ bez střechy v podobě jedinečného modelu Dawn Black Badge.
Zdroj: Rolls-Royce

Pokud vám pojmenování Black Badge něco říká, pak se nemýlíte. Rolls-Royce v minulosti toto označení použil u limitovaných edic modelů Wraith a Ghost. A protože britská automobilka na svůj luxusní kabriolet hodně sází, dočkal se i on své temné verze. Tohle je prostě láska na první pohled. Temná strana totiž ještě nikdy nevypadala tak dobře.

Než se ale dostaneme k výčtu designových úprav, zastavíme se na chvilku u techniky. Dawn Black Badge totiž dostal pod kapotu malou injekci života. Zůstal tam sice dvěma turby přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,6 litru, jeho výkon byl ale posílen na 601 koní a točivý moment na 840 Nm. U výkonu jde o nárůst o 30 koní a u točivého momentu o 20 Nm. Omezovač zůstal na standardních 250 km/h, ale zrychlení z klidu na 100 km/h se odehraje za pouhých 4,9 sekundy, což je na 2560 kilogramů vážící kabriolet vskutku jedinečné.

Výfuk se dvěma režimy hlasitosti

Aby vše fungovalo přesně tak, jak má, dostal Dawn ještě upravenou osmistupňovou automatickou převodovku. K tomu mu navíc byla zrychlena reakce plynového pedálu. Navíc automobilka přidala větší a ostřejší brzdy, ale zapracovala hlavně na výfukovém systému. Ten, krom toho, že má na svědomí část nárůstu výkonu, umí o sobě také dát náležitě dát vědět.

Výfuk, respektive jeho režimy, je možné ovládat přímo z kabiny. Jeden je prý až děsivě hluboký, dunivý a lehce hrozivý. Druhý režim zase umí prskat a děsit kolemjdoucí takřka k smrti.

Černo černé jedinečné lakování

To, co ale dělá tohle kabrio zcela jedinečným, je jeho lak. Automobilka prý použila velmi speciální a náročný proces lakování a leštění. Jde o premiéru tohoto procesu a Rolls-Royce nevylučuje, že jej do budoucna bude u limitovaných edic používat častěji. Ve výsledku je tento Dawn tím nejčernějším produkčním autem, které kdy existovalo.

Černý lak pak doplňuje temně černá kožená střecha nebo tmavě chromovaná soška Spirit of Ecstasy. Černotu rozbíjejí jen bílé budíky a oranžové doplňky jinak samozřejmě černého koženého čalounění. A ještě jeden detail musíme zmínit. Speciálně zatmavené jsou i výdechy klimatizace. Na ně byla prý použita zvláštní valorizační metoda, díky které by nikdy neměly ani o píď vyblednout. No, prostě Rolls-Royce styl, co dodat. :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV