Reklama
Archiv - Zprávy

Hranatý Defender dostal motor z Corvette. Zrychluje jako sporťák

Land Rover Defender se sice už nevyrábí, do historie se ale zapsal nesmazatelným písmem. Jen se zkuste zeptat offroadových nadšenců, které auto se do terénu hodí nejvíce. Jednou z odpovědí bude jistě právě Defender.
Zdroj: East Coast Defender

A není se co divit. Jde totiž o historií prověřený pořádný kus auta, který se vyráběl od roku 1983 až do roku 2016. Jeho historie se al začala psát už v roce 1948, kdy na svět přišel jeho předchůdce, tedy model Series I. Úspěch slavil i neuvěřitelnou variabilitou pohonných jednotek, které nabízel. Pod kapotou jste za dobu jeho existence mohli mít atmosférické i turbem přeplňované motory, benzínové řadové šestiválce, karburátorové osmiválce, ale i naftové čtyřválce. „Defíky“ si oblíbila britská královna, ale třeba také armáda České republiky.

Americká technika uvnitř britské klasiky

Čas od času se mu na zoubek podívají i odvážní úpravci. Projekt, který vám dnes představíme, je právě z pera jednoho takového úpravce. Jde o americkou společnost East Coast Defender, která velké a na první pohled neforemné pojízdné krabici napasovala pod kapotu motor z Chevroletu Corvette. Jde o agregát s označení LS3, tedy o V8 o objemu 6,2 litru, která na všechna kola posílá výkon 430 koní. Díky tomu umí takto pravený Defík zrychlovat z 0 na 100 km/h pod šest sekund, což je časový údaj hodný mnohem sportovněji vyhlížejících vozidel.

S výměnou agregátu přišla na řadu i montáž nového samosvoru nebo nového výfukového systému. Design pak lehce vylaďují nová 18palcová kola nebo LED svícení. Uvnitř se pak montáží bezpečnostního rámu myslelo na bezpečnost. Na design a pohodlí zase výběrem sportovních sedadel čalouněných kůží.

Auto jede i vypadá báječně, jen ovšem není z levného kraje. Jen samotná přestavba vyjde na 159 tisíc dolarů, tedy asi 3,7 milionu korun.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV