Reklama
Archiv - Zprávy

Hořící auto zkusil uhasit rychlou jízdou. Nebyl to dobrý nápad

Představa, že vám za jízdy začne hořet auto, je doslova děsivá. Pokud se tak stane, rozhodně ale požár nezkoušejte hasit rychlou jízdou. Možná vám to připadá samozřejmé, ale zjevně to tak jasné není, jak vám ukáží následující videa.
Zdroj: Life Perm

Hlavním aktérem celé této děsivé situace je řidič BMW M5. Skvostné, hlučné a rychlé auto, které jakmile jednou zkusíte, nechcete už jinak. A právě možná rychlost stálá za požárem, který je zaznamenán na dnešních videích.

První ukazuje úplný začátek požáru a také zbytečné zmatkování řidiče BMW. Toho na čerstvě vznikající požár upozornil motocyklista, jehož kamera na helmě vše natáčí. Většina z nás by asi v lehké panice vyskočila z auta a možná se pokusila oheň nějak uhasit, ale ne tak řidič BMW. Ten zběsile šlápl na plyn v domnění, že oheň možná uhasí rychlou jízdou. Co ale funguje u sirek, nefunguje u hořícího auta. Až po několika metrech rychlé jízdy mu došlo, že takhle své auto asi neuhasí a raději zastavil. Tady video natáčené motorkářem končí.

Pokračuje ale díky spolujezdci v Audi A3, který natočil zbytek. Když tedy řidič BMW konečně zastavil, plameny už byly opravdu velké. Naštěstí jel kolem někdo, kdo u sebe měl hasicí přístroj a duchaplně převzal situaci pod kontrolu. Stačilo pak pár sekund a plameny se podařilo uhasit do té míry, že hasiči, kteří k incidentu mezitím dorazili už s ohněm neměli moc práce.

 Auto bude sice zralé na odpis, ale jeho posádce se naštěstí nic nestalo. A to i přes opravdu nepochopitelnou reakci řidiče, který si do příštího auta raději ten hasičák dá. Ostatně, vozíte v autech hasicí přístroje? A uměli byste si v takové situaci poradit?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV