Reklama
Archiv - Zprávy

Honda představila další Type R. Je to ostrá sekačka!

Tento Civic Type R vám trávu poseká tak ostře, jak to žádná jiná sekačka neumí! Podle některých jízlivých kritiků Honda coby výrobce zahradní techniky patří pouze na trávu a automobilka se toho již před čtyřmi lety vtipně a chytře chytila. Dnes tu však máme nový model!
Zdroj: Honda

K příležitosti 25. oslav divize Type-R se inženýři Hondy rozhodli, že vyvinou velice vtipnou hračku. Autonomní sekačka s názvem Miimo je na trhu sice již od roku 2013, zmenšenina modelu Type-R z ní však dělá nástroj, po kterém bude toužit každý petrolhead.

Jde sice zatím pouze o koncept, ovšem ohlasy na novou sekačku jsou už nyní tak pozitivní, že inženýři zvažují sériovou výrobu. Novému Civicu Miimo Type-R nechybí nic. Má tři koncovky výfuku, ostře řezaný design čelní části a dokonce má i pravé křídlo, které má zcela stejný tvar jako to na autě. Vzhledem k oslnivým rychlostem, jichž sekačka dosahuje, bychom se ale o případnou funkčnost přítlačného křídla velmi zajímali.

Z trávníku udělá závodní dráhu

Sekačka má nejen styl, ale navíc je i plně funknční. Civic Miimo Type-R je pohánený lithium-iontovými bateriemi, které mu dovolují jezdit a trávník sekat zcela samostatně. Stroj má vyspělý systém senzorů, které zajišťují, že se neztratí, neposeká vám oblíbený záhon a bude sekat jen v předem stanoveném perimetru.

Díky tomu, že je sekačka plně autonomní, může navíc trávu sekat i daleko častěji, čímž se půda více provzdušní a váš trávník bude rovný jako závodní dráha pro opravdový Civic Type-R. Před úplným vybitím baterií si Miimo-Type R sám zajede do boxů pro potřebný servis (do nabíječky), aby po úspěšné výměně jezdců mohl ve svém nekonečném maratonu pokračovat.

Cena Civicu Miimo Type-R prozatím není známá, ostatně existuje pouze jediný kus. Pokud se vám ale líbí, dejte to vědět. Právě zájem fanoušků Hondu nejlépe povzbudí, aby se Civic Miimo Type-R dostal do sériové výroby. A že by s ním ten život na zahradě byl o dost zajímavější.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV