Reklama
Archiv - Zprávy

Historický obrat. Dieselů se prodalo méně než benzínů

Po téměř deseti letech se situace poprvé obrátila. Dieselů se skutečně prodalo méně než vozů se zážehovými motory a konec nafty se nezadržitelně blíží. Úřadům jednoduše připadá moc špinavá.
Zdroj: VW

Evropská asociace automobilových výrobců oznámila, že v první polovině roku 2017 vzrostly prodeje benzínových modelů v porovnání předchozím rokem o více než 10 %. V současnosti jim patří podíl celkem 48,5 %. V součtu se jich celkem prodalo o 2,7 % více než dieselových aut a jsme tak svědky historického obratu. Podobný podíl prodejů benzínových modelů na trhu jsme totiž naposledy viděli v roce 2009.

Mohlo by se zdát, že podíl benzínů stoupá ruku v ruce s poptávkou po hybridních technologiích, pravdou ale je, že je to skutečně na úkor dieselů. Za první dva kvartály roku 2017 se totiž v porovnání s předchozím rokem prodalo o 152 323 méně dieselových vozů. Hybridy a vozy s alternativními pohony tak rychle nerostou, za loňský rok jim patřilo 5,2 % z celkových prodejů.

Komu zvoní hrana?

Dieselům na lepší časy nesvítá. Zákazníci, kteří přešli na alternativní pohony, se k dieselům nejspíše už nevrátí a dalším hřebíčkem do rakve jsou dotace. U nás sice zatím žádná zvýhodnění neplatí, avšak v jiných zemích dostanete při koupi hybridu či elektromobilu výraznou slevu, která z koupě takového vozu činí daleko rozumnější krok. TDIčkům tak definitivně zvoní hrana a samozřejmě jim nepřispěla ani aféra dieselgate, za kterou hlavním aktérům hrozí opravdu slušné tresty.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV