Reklama
Archiv - Zprávy

Hammond se vrátil za volant. Za jeho nehodu však padly tvrdé tresty

Zatímco pro Richarda Hammonda po téměř fatální nehodě vše dobře dopadlo a už se pochlubil i svou první jízdou v autě, pořadatelé závodu do vrchu, kde k havárii došlo, dostali tučnou pokutu. Hammond totiž podle tamního automobilového klubu nebyl plně způsobilý účastnit se automobilového klání a zbytečně tak na životě ohrozil sebe i všechny ostatní.
Zdroj: DriveTribe

Mezi petrolheady není snad nikdo, kdo by o hrozivém karambolu Richarda Hammonda nevěděl. V červenci s elektrickým hypersportem Rimac Concept One o výkonu přes 1200 koní vylétl při rychlosti 177 km/h přetáčivým smykem ze silnice a doslova letěl stovky metrů vzduchem. Hypersport navíc krátce po něhodě začal hořet a Hammond se tak svépomocí i se zlomenou nohou musel z vozu vyprostit.

Dnes, osm týdnů od nehody, je však Hammond zpět za volantem. Na sociální síti DriveTribe se pochlubil emotivním videem ze své první projížďky. O té sám říká, že byla snad ještě lepší, než když mu bylo 17. Vytáhl totiž svůj oblíbený Mustang GT ze šedesátých let a pořádně si to užil. Ne všichni se ale po uplynulé době od nehody mají tak dobře.

Zákazy i pokuta

Pro pořadatele ovšem celá věc skončila tučnou pokutou ve výši 5000 švýcarských franků, tedy zhruba 114 000 Kč. Dle švýcarské automobilové federace Auto Sport Schweiz totiž nedodrželi pravidla FIA a postupovali proti zájmům sportu. Pořadatelé nejen že neměli k Hammondovu vozu dostatečný přístup, ale vůz neměl ani potřebné závodní vybavení. Do automobilového klání tak správně vůbec neměl nastoupit.

Ředitel závodu Christian Muller a tři jeho spolupracovníci zároveň na půl roku přišli o licenci. Sám Hammond se k celé věci nevyjádřil a nyní je zřejmé, že se to nejspíš už ani nestane.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV