Reklama
Archiv - Zprávy

GALERIE: Nový Zetor navrhli karosáři od Ferrari

Ferrari mezi traktory. Slavná česká značka traktorů si na návrh nového modelu najala legendární studio Pininfarina. To stojí za tvary mnoha slavných aut značek Alfa Romeo, Lancia, Maserati nebo Ferrari.
Zdroj: Zetor Tractors

O největší přehlídce zemědělské techniky v Evropě jménem Agritechnica jste nejspíš nikdy neslyšeli. On také nebyl žádný důvod. Letos se tam však odehraje také odhalení jedné horké české novinky. Respektive moravské, výrobce Zetor Tractors totiž pochází z Brna. Společnost v Hannoveru od 10. do 14. listopadu odhalí svůj nový designový koncept, na jehož přípravě se podílí italské studio Pininfarina.

Pininfarina vznikla už ve 30. letech minulého století a za svou dlouhou existenci vytvořila úctyhodný seznam výjimečných aut. Jen namátkou od těch nejnovějších ke starším: Alfa Romeo Brera, Ford Streetka, Peugeot 406 Coupe, Fiat Coupé, Ferrari 456 GT, Ferrari Testarossa, Lancia Beta, Alfa Romeo Giulietta Spider nebo Maserati A6.

Vystaveny budou i další prototypy traktorů, které rozšíří modelovou řadu Zetoru. Ze stávající čtveřice jich v budoucnu bude hned šest. Motory už ale bohužel od Ferrari nejsou. Například ve velkém modelu Crystal najdete místo točivého italského dvanáctiválce pouze šestiválec o výkonu 163 koní, byť s úctyhodným objemem přes 6 litrů a točivým momentem 739 Nm.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV