Reklama
Archiv - Zprávy

Francouzi v Opelu utahují šrouby. Po Insignii OPC zatrhli velké SUV i Corsu

Nálada v německé automobilce Opel dosahuje bodu mrazu. Její zaměstnanci hojně odcházejí a někdejší ředitel, kterého značka složitě přetahovala od Volkswagenu, své působení rovněž v tichosti ukončil. Tlak ze strany nových majitelů z francouzského koncernu PSA na přejímání francouzské techniky je zřejmě neúnosný.
Zdroj: OPEL

„Ano, je samozřejmě logické, že největší SUV budeme vyrábět tady, v Rüsselsheimu. Dává to smysl. Lepší to bude už jen z toho důvodu, že je zde vyráběna naše nová Insignia, na jejímž podvozku bude velké SUV stát,“ prohlásil na loňské výstavě v Paříži někdejší ředitel Opelu, Dr. Karl Thomas Neumann. Značka na vývoji velkého SUV pracovala již od roku 2013, tedy od chvíle, kdy byl kompletně hotový podvozek aktuálně nové generace Insignie.

Jenomže jak už to bývá - člověk míní, pán Bůh mění. A božím nástrojem jsou v tomto případě Francouzi. Nový vlastník Opelu, koncern PSA, totiž bez skrývání přiznal, že Opelu jeho nové SUV, které prý chtělo předčit všechny vozy francouzského koncernu, zatrhl. Přitom teprve nedávno vyšlo najevo také to, že stejný osud potkal i chystanou Insignii OPC, místo níž přišlo slabší GSi.

Velké SUV i nová Corsa už jedině po francouzsku

S odkazem na dva zbrusu nové modely Opelu, které již na platformách od PSA stojí (námi bez velkého nadšení testovaný Crossland X a také Grandland X), bylo totiž jasně uvedeno, že taková paleta SUV Opelu prozatím musí stačit. A jestli se má značka v budoucnu dočkat většího SUV, bude stát na základech platformy PSA s označením EMP2. A to nejdříve za několik let.

Stejného osudu se dočká také nová generace Opelu Corsa. I ta byla totiž ve stádiu finálního vývoje, ale její dokončení narušil vnitropolitický boj připomínající odvetu za druhou světovou válku. Nová Corsa tak v rámci minimalizace nákladů koncernu PSA spočine na stejném základu jako Peugeot 208. Zdá se tedy, že z Opelu brzy bude jen další odbytiště pro francouzskou techniku. A to je škoda, protože Opel měl na víc. Dokazuje to i nová Insignia, na jejíž test se u nás můžete těšit už v tomto týdnu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV