Reklama
Archiv - Zprávy

Francie zcela zakáže dieselová i benzinová auta. A už ví kdy

Už dlouho se mluví o tom, že by dieselová auta měla mít omezený vjezd do některých evropských měst. Francie však šla ještě dál a vyhlásila absolutní zákaz aut na fosilní paliva, který začne platit za 23 let.
Zdroj: iStock

Rok 2040 bude pro Francii zlomový. Zástupci země mají v plánu co je více dodržet klimatické evropské dohody a jednou cestou k tomu je i absolutní zákaz dieselových a benzinovýh aut. Ale nejde jen o vjezd do centra Paříže nebo jiných měst. Jde o totální zákaz prodeje aut, která budou mít pod kapotou agregát na fosilní paliva.

Touto cestou se chce Francie stát nejčistší zemí Evropy, která bude mít neutrální uhlíkovou stopu. Ačkoliv je pravdou, že Francie nemá zrovna nejmodernější vozový park, přijde nám tohle řešení velmi drsné. Navíc zatím není vůbec jasné, jak chce vláda úspěšnosti tohoto nařízení dosáhnout. Obzvláště s přihlédnutím k faktu, že v první polovině letošního roku se benzinová a naftová vozidla podílela na novém vozovém parku ve Francii zhruba 95 procenty.

Vzestup elektromobility

Francouzský koncern PSA už se vyjádřil, že nejpozději do roku 2023 nabídne až u 80 % všech svých modelů i jejich hybridní nebo elektrické verze. A to je právě další z cílů francouzské vlády. Chce ve svých ulicích vidět hlavně elektromobily a hybridy a tímto krokem chce své občany „donutit“ je kupovat.

Naproti tomu ale Evropská unie upozorňuje, že je důležité myslet na fakt, že automobilky dnes vynakládají velké technologické úsilí k tomu, aby nové benzinové a dieselové agregáty byly pro životní prostředí takřka neškodlivé. Francie si ale stojí a za svým a rok 2040 vidí jako reálný pro spuštění svého plánu. Ačkoliv ještě neví, jak to udělá.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV