Reklama
Archiv - Zprávy

Ford vyšperkoval několik Focusů. Blýskne se jimi na tuningovém svátku SEMA

Ford Focus nikdy nebyl obyčejný. Měl svůj charakter a oproti ostatním konkurentům působil hravěji, řidičštěji a tak nějak víc upřímně. A je takový dodnes. Pokud sáhnete po ostřejších modelech ST a RS, platí to dvojnásob a oba modely mají navíc značný potenciál pro další úpravy.
Zdroj: Ford Performance

Ford o tomto potenciálu ví, a proto se na letošní festival SEMA rozhodl vytasit se čtveřicí opravdu bláznivých kousků, které potenciál Focusu využívají na maximum. Auta jsou vážně bláznivá, ale uznejte sami - dívá se na ně více než dobře.

Elegance a ostré hrany

Prvním kouskem je purpurové ST, které technici Blood Type Racing složili úplně na zem, ohákli jej do 19palcových ráfků s názvem B-Forged s pneumatikami Toyo Tires T1 Sport a pod kapotou doplnili turbodmychadlem Borg Warner. Změn se dočkal také intercooler, který dodala společnost Mishimoto, a nový je výfukový systém. Opomenut ale samozřejmě nebyl ani 250koňový EcoBoost, který poladil renomovaný úpravce COBB.

Celé STčko je navíc výrazně širší a mírně tak koketuje se stylem Liberty Walk. Na třeše nechybí zahrádka s přistávací plochou pro dron, abyste nikdy neměli nouzi o opravdu cool snímky, a střechu dále doplňuje také dvojité karbonové křídlo, které je možná trochu kýčovité, s karbonovým spliterem a nástavci prahů ale ladí velmi dobře.

Zdroj: Ford Performance

Temný rytíř

Druhým do party je Focus RS TriAthlete od VMP Performance. Zatímco purpurové ST je spíše showcarem, šedé RS skutečně dostává úpravy, díky nimiž bude ještě rychlejší, ovladatelnější a brutálnější. Kromě 19palcových ráfků Forgestar CF5 Deep Concave s extra lepivými pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2 se auto dočkalo obřího intercooleru, vylepšeného chlazení, nového blow-off ventilu a samozřejmě tučné porce výkonu od COBB. Maličko překvapí, že auto je na vzduchu od společnosti Air Lift, ale prý to celé vážně funguje.

Reklama
Zdroj: Ford Performance

Žluťák

Další Focus RS v pořadí má na svědomí organizace Universal Technical Institute. Žlutým Lakem Axalta Pennzoil okamžitě bouchne do očí. Díky extrémně nízkému podvozku v kombinaci s bílými ráfky Rotiform o velikosti 19 palců ale k našim favoritům nepatří. Mít tak černá kola... Pravdou ale je, že z hlediska jízdní dynamiky je tento žluťák zajímavý. Dostal plně sportovní sání od FullRace, nový intercooler a Ford Performance výfuky, které dohormady náramně fungují.

Zdroj: Ford Performance
Reklama

Rally styl

Poslední, avšak s vysokou pravděpodobností nejfunkčnější Focus ze všech nás vážně dostal. Ford toto RS dal do společnosti Rally Inovations a ta si za své dílo zaslouží pochvalu. Vůz není přehaně nízko, 19palcové ráfky OZ Racing Superturismo GT tvoří v kombinaci s pneumatikami Nitto NT01 úžasný celek a rallyové zástěrky tomu všemu přidávají motorsportí šmrc. Design tohoto Focusu zároveň není přeplácaný a jeho úpravy jsou zaměřeny na maximální jízdní požitek. Z toho důvodu dostal lepší brzdy a pružiny od společnosti Eibach. O downpipe se postarala společnost Borla a několik jízdních komponent dodal světoznámý úpravce Montune.

Zdroj: Ford Performance

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV