Reklama
Archiv - Zprávy

Focus RS ve videu z českých cest. Pořád je to král!

Současná generace Fordu Focus se pomalu chystá do důchodu a už příští rok se představí nástupce. Nejostřejší provedení RS s výkonem 350 koní a chytrým pohonem všech kol ale pořád patří mezi ostrými hatchbacky na špičku.
Zdroj: archiv Prima

Teprve před pár dny jsme se rozepsali o tom, proč je tak skvělá zpráva, že Focus RS dostane samosvor. Auto na videu sice nový paket nazvaný RS Edition ještě nemá, i bez něj ale umí předvést hodně divoké představení. Focus RS je totiž až nečekaně brutální a charakterem se daleko více blíží Subaru WRX STI než třeba Volkswagenu Golf R. A pokud jde o nás, je to dobře. Je poměrně tvrdý, na silnici různě poskakuje, neustále ho musíte krotit volantem a díky skvělému zrychlení na rovině i ve výjezdech ze zatáček je třeba se pořád soustředit. Po jízdě s ním budete zpocení, ale šťastní.

 

Asi nejvíce se o Focusu RS psalo v souvislosti s režimem Drift, kdy auto řidiči pomáhá jednoduše zvládnout táhlý přetáčivý smyk. Funguje to, ale nejvíc zábavy si stejně užijete v režimech Sport nebo Track s plně vypnutou stabilizací. Jízda dveřmi napřed pak autu nedělá žádný problém a umí za sebou vykouzlit působivý oblak šedého dýmu ze spálených pneumatik. Pokud jde o bezprostřednost, rychlost (stovka za 4,7 sekundy) a dravost, nemá Focus RS ani dnes příliš konkurence - a v cenové kategorii pod milion to platí bez výjimky.

Reklama

Nová generace na dohled

Focus ale samozřejmě má i svá omezení, která vyplývají především z jeho stáří. Současná třetí generace má sice po důkladném faceliftu, pořád je však na trhu již od roku 2011. Na první pohled to možná není zas tak dlouho, obzvlášť v interiéru je to však hodně znát. Jeho zpracování není zrovna atraktivní a třeba spolujezdce zbytečně utiskuje masivní středový tunel. Příští rok by nicméně měl dorazit nástupce, který má ambici všechny nedostatky odstranit a přitom zachovat sportovní charakter auta. Na verzi RS si pak ovšem jako obvykle nějaký čas počkáme.

Design nové generace částečně naznačuje už nová Fiesta, na podrobosti si však zatím musíme počkat. Přestože bude čtvrtá generace Focusu opět globálním modelem, důraz by měl být kladen na požadavky evropských zákazníků - tedy agilitu a sportovnost, která proslavila už první generaci z roku 1998. Na trh zároveň přijde i plně elektrická verze.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV