Reklama
Archiv - Zprávy

Ferrari 812 Superfast nemá jméno nadarmo. Jeho rychlost bere dech

Všichni víme, že Ferrari dělá velmi rychlá auta. 812 Superfast tu rychlost má i ve jméně. A následující video vám ukáže, že zcela oprávněně!
Zdroj: Ferrari

Když italská značka 812 Superfast představila na autosalonu v Ženevě, automobilovými kruhy se okamžitě rozneslo vzrušené špitání. Proč? Protože navzdory současné módě, která velí přeplňovat, a navzdory oblíbenosti hybridních pohonů, Ferrari sáhlo po klasické atmosférické jednotce. Chce se nám takřka křičet hurá, protože atmosféra je dnes celkem ohrožený druh.

Supersport tedy pohání 6,5litrový agregát, který přes sedmistupňovou automatickou převodovku posílá na zadní kola 800 koní výkonu a 718 Nm točivého momentu. Vzhledem k tomu, že auto váží pouhých 1 630 kilogramů, je jasné, že zrychlení bude bleskové. Z 0 na 100 km/h to zabere jen 2,9 sekundy a na 200 km/h jen 7,9 sekundy. Tak co, už chápete to pojmenování? J Čísla jsou jedna věc, ale trochu nudná. Reálné zrychlení je mnohem zajímavější. Tak se na něj podívejte a pak nám dejte vědět, jak se vám líbí. Nám moc!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV