Reklama
Archiv - Zprávy

Extrémní Subaru přestavěli k nepoznání. Poznáte, o jaký model šlo?

Tohle původně opravdu bylo obyčejné rodinné Subaru. Jen prošlo velkou úpravou, která mu měla zaručit úspěšný start v náročném offroadovém závodu Baja 500. Ačkoliv závod nedokončilo, získalo si hodně fanoušků.
Zdroj: Grabowski Brothers Racing

A to hlavně proto, že když se řekne Subaru a závod, většina si vybaví ostré WRX STI, které už pěknou řádku let trápí soupeře v různých rallye závodech. Baja 500 je ale opravdovým extrémem, kterému se říká přípravka na Dakar. Však se ho také účastní řada jezdců Dakaru. Piluje se zde technika, výdrž i odolnost samotných jezdců.

A právě tento závod řádně prověřil i tuto jedinečnou buginu, která, ač se to nezdá, opravdu má základ v japonském Subaru. Jako základ posloužilo u i u nás prodávané Subaru XV, z něhož by měla pocházet i pohonná jednotka. Tvůrce bližší informace bohužel neprozradil, ale mělo by jít o klasický boxer, který ovšem prošel novým naladěním a několika technickými změnami.

Při závodě se do kabiny posadila dvojice Dusty a Parker Grabowski z týmu Grabowski Brothers Racing. Ačkoliv závod nezvládli dokončit, příště už to prý bude lepší. My samozřejmě držíme palce.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV