Reklama
Archiv - Zprávy

Extrém. Upravený Jeep sjel kolmou stěnu

Jízda těžkým terénem bývá vyhrazena jen velmi schopným či upraveným offroadům, o které se nesmíte bát. To, co uvidíte na následujícím videu, je však ještě o několik úrovní jinde. Takový kousek chce nejen pořádně velké... sebevědomí, ale také kopu zkušeností!
Zdroj: Imgur

Zatímco s dobrým SUV jste schopni projet většinu nástrah lehkého až středně těžkého terénu, do opravdu krkolomných srázů se většina majitelů nikdy nepustí. Je sice pravdou, že třeba takové Porsche Cayenne zvládne díky kratším převisům opravdu dost a učiněnými mistry jsou v tomto odvětví vozy značky Land Rover, náročnější nástrahy však vzhledem k ceně vozu zavánějí drahými a nežádoucími opravami.

Pořádné nářadí

A tak je lepší sehnat si nějaký pořádný offroad, o který se nemusíte tolik bát. Třeba Jeep Wrangler. Jenomže co když jste opravdu šílení a na zdolávání vysněných překážek vám ani klasický Wrangler nestačí? No tak si ho upravíte. K podobné úpravě, jakou uvidíte na videu, je ale hodně dlouhá cesta. Z původního vozu totiž zůstal možná tak rám a základní obrysy se světly a zrcátky.

Na videu s ním neznámý řidič sjede doslova kolmou zeď, kterou dle dostupných informací offroadoví šílenci obvykle vyjíždějí nahoru. Přírodní překážka se nachází ve státě Utah, v národním parku Sand Hollows, a nutno říct, že pokud nemáte horolezecké schopnosti, připadala by vám spíše jako něco, po čem se chodit, nedej bože jezdit autem, absolutně nedá.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV