Reklama
Archiv - Zprávy

Experimentální 3D přechod mate hlavu řidičům na Islandu

Různé malůvky na vozovce, které mají za cíl upoutat pozornost řidičů a tím zvýšit bezpečnost v daném úseku, už jsme viděli v nejrůznějších provedeních. Pamatujete si třeba ty žlutobílé trojúhelníčky? Průzkumy sice ukázaly, že jde jen o krátkodobé řešení, na Islandu si však stále myslí, že to jde.
Zdroj: Island Youtube

Město Isafjordur nejspíše ani neznáte. Jde o jedno z větších měst na Islandu, ve kterém panuje všeobecný klid a dopravní ruch zde dosahuje úrovně, kterou bychom s nejvyšší pravděpodobností hodnotili jako velmi poklidnou. Islanďané však automobilismus dlouhodobě regulují a bezpečnost provozu se snaží neustále zvyšovat. Někdy i dost originálně.

Inspirance v Indii

A tak vznikl nový přechod. S inovativním podkresem, barvami a 3D stínováním působí dojmem, jako by šlo o velké plastové bloky. Rada města Isafjordur si od něj slibuje mnohé. Podobný projekt totiž už testovali také v Indii, kde namalovali čtyři podobné přechody. Na tamních silnicích ročně zemře přes 230 000 lidí, ale na inkriminovaných přechodech, které vypadají jako ležící bloky betonu, nedošlo během šesti sledovaných měsíců ani k jednomu úmrtí.

Uvidíme, zda toto řešení dokáže upoutávat pozornost řidičů dlouhodobě, nebo si brzy zvyknou.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV