Reklama
Archiv - Zprávy

Exkluzivní český supersport zajel absolutní rekord na mosteckém okruhu

Domácí okruh, domácí supersport a skvělý pilot. To jsou hodnoty, které po sečtení dají fantastický výsledek v podobě rekordního času. Praga R1T na okruhu v Mostě ukázala, jak má vypadat dokonalé opojení z rychlosti v praxi.
Zdroj: Praga

Praga bývala hlavně ve třicátých letech minulého století velmi schopnou automobilkou, která produkovala tehdy velmi oblíbená jak osobní, tak užitková auta. Jednu dobu dokonce vyráběla i letadla a měla našlápnuto i na zahraniční úspěch. Jenomže zasáhla válka, a tak místo osobních vozidel, která byla oblíbená i u hvězd černobílých filmů, začala Praga vyrábět tanky pro německé vojáky. Ke konci války a i po ní to pak byla dobře známá nákladní vozidla V3S. Po privatizaci v roce 1989 společnost pokračovala ve výrobě nákladních aut a v posledních několika letech se úspěšně věnuje vývoji a výrobě supersportů.

Jednou z bestií, které brány Pragy opustily a svět o nich s gustem mluví, je model R1T. Doslova brutální design plný křivek, karbonu a aerodynamických prvků doplňuje turbem přeplňovaný agregát z dílny Renault Sport. Jde o uprostřed uložený dvoulitr o objemu dvou litrů, který produkuje výkon od 310 do 340 koní. To v závislosti na závodním nastavení auta. Maximální točivý moment se pak pohybuje od 380 do 390 Nm při 5100–5750 ot./ min. Že vám tyto hodnoty nepřijdou nijak extrémní? Pak přidejte ještě hmotnost auta 625 kilogramů a asi vám hned bude jasné, že tohle je prostě čistokrevný závoďák.

Přesvědčí vás o tom i následující video, kde se vám Praga ukáže na autodromu v Mostě. Do parády si ji zde vzal tovární jezdec Pragy Aleš Jirásek a zajel fantastický čas. Stopky se v cíli zastavily na 1 minutě a 31 sekundách, což je absolutní rekord okruhu. Klaníme se! Ta jízda je opravdu fantastická.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV