Reklama
Archiv - Zprávy

Evropská unie chce spotřebu automobilů hlídat online

Podvodům s údaji o spotřebě aut by měl v Evropě zabránit nový systém měření. Podle chystaného návrhu budou údajně muset všechna nová auta dostat měřič spotřeby paliva, a to už poměrně brzy.
Zdroj: iStock

S informací přišel německý Spiegel, který tvrdí, že bychom se online hlídacího zařízení měli v osobních i lehkých užitkových autech dočkat už od roku 2020. Než se ale začnete zlobit na EU a její další výmysl, chvilku vydržte. Tvrdšímu přístupu paradoxně nahráli i sami výrobci tím, že někteří z nich podváděli a udávali nereálné hodnoty, ale i tak nám podobný nápad připadá za hranou. Někteří výrobci udávají spotřebu u svých automobilů, která je ale spíše z říše snů. S realitou nemá společného skoro nic.

Automobilky své modely testují v ideálních podmínkách v laboratořích, kdy je jasné, že hodnota spotřeby vyjde až neskutečně pozitivně. Pak ale vyjedete do provozu a zjistíte, že je vaše spotřeba klidně i o 2 litry vyšší. A právě těmto propastným rozdílům mezi udávanou a reálnou spotřebou chce Brusel zabránit. A to jak změnou měřicích cyklů spotřeby, tak povinnou instalací měřičů.

Velký online dohled

Měřiče, které by měly být do aut instalovány povinně a napříč celým automobilovým spektrem, by měly ukázat, jak je to se spotřebou doopravdy. Měly by zároveň zcela zabránit možné manipulaci s výsledky testů spotřeby, které provádějí jednotlivé značky. Zároveň by umožnily velmi důkladnou kontrolu emisí CO2. Krom toho mají podle nařízení EU automobilky brzy přejít na nový měřicí cyklus s označením WLTP, který by měl na rozdíl od současného měření technologií Mezinárodní rady pro čistou dopravu ICCT zmenšit propast mezi reálnou a deklarovanou spotřebou.

O schválení tohoto návrhu se bude jednat v Bruselu až v lednu. Je pak ale otázkou, co všechno se bude moci pomocí těchto systémů monitorovat.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV