Reklama
Archiv - Zprávy

Elektrické BMW i3 je hit. Jezdí jich už 100 tisíc

Na počátku byly pochybnosti. BMW před čtyřmi lety stvořilo městský elektromobil s reálným dojezdem zhruba 150 kilometrů, jehož vysokou cenovku a nezvyklý vzhled část veřejnosti nepřekousla. Říkali mu koloběžka, kočárek či ošklivka. Jenomže zároveň šlo o něco natolik průkopnického, že kvality BMW i3 oceňujeme dodnes.
Zdroj: BMW AG

Dnes už vzhled BMW i3 neřeší téměř nikdo, a i přesto, že ve městě jste s ním stále za výstředního průkopníka, vůz je i díky šikovnému přístupu českého zastoupení BMW vnímán velice pozitivně. Ve světě je elektromobilita navíc horkým tématem a zaměření i3 skvěle zapadá do uživatelského konceptu moderních řidičů. Dojezd je pro každodenní použití více než dostatečný, zrychlení v nízkých rychlostech ohromující a výhled vlivem vyššího posedu skvělý. Ani z jízdy v kolonách či úzkých uličkách nebudete unavení a navíc vás ještě provoz přijde poměrně levně.

Popularita stoupá

Není proto divu, že BMW i3 se daří. Z továrny v německém Lipsku vyjel první kus modelu i3 na konci roku 2013, tenkrát by ale šéfy automobilky nejspíš nenapadlo, že brzy bude o jejich vozy takový zájem. Jen minulý rok vzniklo modelů i3 celkem 26 631 a pro letošní rok a hlavně ten následující je v nabídce také líbivější BMW i3s, kterých už nyní vzniká na 120 kusů denně.

A tak jsme se dočkali, továrnu konečně opustilo BMW i3 s výrobním číslem 100 000. Jde o kus v nádherném laku Ionic Silver Metalic označený stylovým pruhem na čelním skle s nápisem „Born Electric“. BMW ale věří, že tento milník je pouze začátkem nové epochy, která právě nastává. Přichází skutečně doba masově populárních elektromobilů? Možná už ano.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV