Reklama
Archiv - Zprávy

Elegantní Škoda Kodiaq GT nejspíš zamíří i do Evropy

Na základě studie Vision E představila Škoda Auto čínskému trhu model Kodiaq ve sportovněji střiženém kabátě s označením GT. Vyvolalo to ale takový ohlas, že zástupci značky vážně uvažují o prodeji v Evropě.
Zdroj: Škoda Auto

Na čínském trhu se sportovnější Kodiaq GT začne prodávat už na jaře příštího roku a automobilka zde očekává velký úspěch. Jenomže reakce na novinku a současný velký hlad po vozech typu SUV udělal své. Vysoce postavení manažeři Škodovky tak budou muset své původní rozhodnutí, tedy prodávat Kodiaq GT jen v Číně, přehodnotit. Poté, co uniklo pár obrázků z čínské prezentace, se totiž strhla malá mela.

A to jen v tom dobrém slova smyslu. Dokonce se prý našlo i pár potenciálních zákazníků, kteří odpřisáhli, že by si takový vůz koupili. :) A tak se vlastně není čemu divit, že šéf mladoboleslavské automobilky Bernhard Maier prohlásil, že ačkoliv v tuto chvíli nejsou evropské výrobní linky schopny Kodiaq GT vyrábět, značka udělá vše po to, aby se to v blízké budoucnosti změnilo. Blízká budoucnost ale znamená nejdříve rok 2019, protože v tuto chvíli Škodovka má opravdu co dělat, aby pokryla nejen svou výrobu, ale také výrobu dalšího koncernového SUV, SEATu Ateca.

Jestli se tedy nové SUV do Evropy, a tedy i k nám dostane, se budeme muset nechat překvapit. Všichni ti, které ale zatím ještě čínská novinka tak zaujala, by byli jistě velmi rádi.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV