Reklama
Archiv - Zprávy

Důchodkyně uháněla 238 km/h. Bude čtvrt roku bez řidičáku

O velkém štěstí může mluvit 79letá žena, kterou policie načapala při divoké noční projížďce v Porsche. V úseku s maximální povolenou rychlostí 120 km/h totiž uháněla takřka dvojnásobným tempem. Za to jí hrozil zákaz řízení až na pět let a pokuta přes 100 tisíc korun, vyvázla však s mnohem lehčím trestem.
Zdroj: iStock

Před soud v Belgii se dostal poměrně kuriózní případ. Žena s rokem narození 1939 byla zastavena při bujaré noční projížďce ve svém Porsche Boxster GTS, když jela poblíž města La Louviére téměř 240 km/h. K udivení zasahujících policistů reagovala následovně: „Na projížďku jsem se vydala, protože jsem nemohla usnout a chtěla jsem se nadýchat čerstvého vzduchu.“

Upřímně? Také bychom nespavost v pokročilém věku chtěli zažehnávat podobným způsobem. Boxster GTS byl totiž ještě donedávna hned třetím nejextrémnějším roadsterem s motorem uprostřed, který Porsche nabízelo (hned po Boxsteru Spyder a modelu 918 Spyder). Jeho plochý 3,4litrový šestiválec dodává vozu plných 243 kW výkonu a v kombinaci s 1345 kilogramy, precizním řízením a naprosto fenomenálním zvukem jde o ušlechtilý nástroj, který vyléčí snad vše - kromě již zmiňované nespavosti.

Soud byl nakonec mírnější

Ale zpět ke zmiňované hříšnici. Obviněné ženě za spáchání závažného dopravního přestupku hrozilo odebrání řidičského oprvánění až na pět let a pokut ve výši 4000 eur (v přepočtu 104 tisíc korun). Vzhledem ke skutečnosti, že se ženou nikdy v minulosti nebyly problémy a ve spisu neměla ani žádné záznamy o dopravních přestupcích, soud sáhl po mírnějším trestu. Protože žena na prázdné noční silnici nikoho neohrožovala, rozsudek ji nakonec zbavil možnosti řízení na přijatelné tři měsíce a hříšnice musí zaplatit v přepočtu 31 tisíc korun. Tak snad už bude svou nespavost zahánět trochu pomaleji, nebo si alespoň vyrazí na německý autobahn.

Přejeme hodně veselých kilometrů!

Reklama

Diskuze

Martin - 20.11.2020 21:20:02
Jen aby to nebylo na doživotí....

Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV