Reklama
Archiv - Zprávy

Důchodkyně uháněla 238 km/h. Bude čtvrt roku bez řidičáku

O velkém štěstí může mluvit 79letá žena, kterou policie načapala při divoké noční projížďce v Porsche. V úseku s maximální povolenou rychlostí 120 km/h totiž uháněla takřka dvojnásobným tempem. Za to jí hrozil zákaz řízení až na pět let a pokuta přes 100 tisíc korun, vyvázla však s mnohem lehčím trestem.
Zdroj: iStock

Před soud v Belgii se dostal poměrně kuriózní případ. Žena s rokem narození 1939 byla zastavena při bujaré noční projížďce ve svém Porsche Boxster GTS, když jela poblíž města La Louviére téměř 240 km/h. K udivení zasahujících policistů reagovala následovně: „Na projížďku jsem se vydala, protože jsem nemohla usnout a chtěla jsem se nadýchat čerstvého vzduchu.“

Upřímně? Také bychom nespavost v pokročilém věku chtěli zažehnávat podobným způsobem. Boxster GTS byl totiž ještě donedávna hned třetím nejextrémnějším roadsterem s motorem uprostřed, který Porsche nabízelo (hned po Boxsteru Spyder a modelu 918 Spyder). Jeho plochý 3,4litrový šestiválec dodává vozu plných 243 kW výkonu a v kombinaci s 1345 kilogramy, precizním řízením a naprosto fenomenálním zvukem jde o ušlechtilý nástroj, který vyléčí snad vše - kromě již zmiňované nespavosti.

Soud byl nakonec mírnější

Ale zpět ke zmiňované hříšnici. Obviněné ženě za spáchání závažného dopravního přestupku hrozilo odebrání řidičského oprvánění až na pět let a pokut ve výši 4000 eur (v přepočtu 104 tisíc korun). Vzhledem ke skutečnosti, že se ženou nikdy v minulosti nebyly problémy a ve spisu neměla ani žádné záznamy o dopravních přestupcích, soud sáhl po mírnějším trestu. Protože žena na prázdné noční silnici nikoho neohrožovala, rozsudek ji nakonec zbavil možnosti řízení na přijatelné tři měsíce a hříšnice musí zaplatit v přepočtu 31 tisíc korun. Tak snad už bude svou nespavost zahánět trochu pomaleji, nebo si alespoň vyrazí na německý autobahn.

Přejeme hodně veselých kilometrů!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV