Reklama
Archiv - Zprávy

Driftování je oficiálně sportem. Chystá se mistrovství FIA

Sedmnáct let – přesně tak dlouho vydržel mezinárodní šampionát v driftování bez zásahu mezinárodní automobilové federace. FIA tvrdí, že teď celý sport pozvedne výš. Může to ale dopadnout i vcelku jinak.
Zdroj: Toyo Tires Japan

V souvislosti s prvním mezinárodním šampionátem v driftování, který se bude konat 30. září v japonském Tokiu, vyplulo na povrch hned několik zajímavých informací. Z úst prezidenta FIA Jeana Todta se totiž dozvídáme o pevně daných formátech, které budou pro soutěže v driftování zásadní. Todt chce celý sport pozvednout, dát mu jasný řád i pravidla, zejména chce ale přilákat fanouškovskou základnu mladých lidí, pro které je driftování atraktivní. Myslí si, že driftování má v tomto směru obrovský potenciál a chce z něj udělat profesionálnější disciplínu.

Premiérová mezinárodní soutěž na podzim tohoto roku bude pořádána v Tokiu. To má hned několik pádných důvodů. V první řadě jsou to právě Japonci, kteří driftování milují ze všech národů nejvíce. Tím zásadním faktorem je ale spolupráce FIA s dosavadními pořadateli nejprestižnější drifterské soutěže D1 Grand Prix series.

Krok správným směrem

Prezident společnosti SUNPROS, Isao Saita, říká, že je hrdý na to, že FIA svěřila první ročník mistrovství světa v driftování právě jemu. Těší se, že bude u zrodu nového začátku a že driftování pozvednou spolu s FIA na doposud nepoznanou úroveň. Koneckonců, byl to právě on, kdo tomuto sportu od roku 2001 vtisknul jeho současnou podobu. Ta se ve světě těší stále větší popularitě, a pokud by se FIA nechala i nadále inspirovat nápady pana Saita, mohl by mít formát pod oficiální hlavičkou nebývalý úspěch.

Zkušenosti však říkají, abychom byli obezřetní. Sice se zdá, že FIA vše vzala za správný konec, nezapomínejme však, že to byla právě ona, kdo v soutěži WRC nařídil omezovače rychlosti a kdo z Formule 1 vypreparoval vysokootáčkové deseti a později osmiválce... Z připsání driftování na seznam oficiálních disciplín máme ale samozřejmě obrovskou radost a nezbývá než doufat, že se FIA z dosavadních chyb a zbytečných restrikcí poučila. Teprve pak bude daný sport pořádně vzkvétat.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV