Reklama
Archiv - Zprávy

Dodávka od Mercedes-AMG? Už tu jednou byla

Měl to být trhák pro bohaté. Tato dodávka si říká Mercedes-Benz 100 D AMG a k obřímu prostoru jako první mezi všemi přidávala přiostřený vzhled a nádech motorsportu. Jezdila ovšem na naftu a z širšího pohledu tak šlo o vůbec první naftové AMG v historii.
Zdroj: Mercedes-AMG

Jistě vám neuniklo, že Mercedes pro svoji třídu V nabízí líbivý paket ušitý v divizi AMG, díky kterému „véčko“ vypadá vážně skvěle. Pravověrné AMG však v nabídce pro tento model není, a i kdyby si jej mnozí přáli, nejspíše nevznikne. Dříve však Mercedes něco podobného nabízel. Mercedes-Benz 100 D AMG vznikl na bázi modelu 100 D. Oproti standardní verzi tu ale byla pořádná hliníková kola s rozměrem až 255/70 R15, luxusní kožený interiér, telefon, či dokonce televize a jako bonus si zákazníci mohli připlatit i za rozkládací postel.

Přeplňování jako základ úspěchu

Problémem modelu 100 D však byly unavené pětivácové motory původem z Mercedesu W123, známějším pod přezdívkou Piano. A právě na tom u AMG zapracovali. Litinový pětiválec na naftu dával pro běžnou verzi 100 D okolo 60 koní. AMG jich však už od počátku produkce poskytovalo plných 72, a když sportovní divize předělala motor v roce 1991 ještě jednou a dodala mu turbodmychadlo, které foukalo téměř jeden bar, líný projev byl definitivně pryč.

Výsledných 95 koní při 4400 otáčkách za minutu v dnešních poměrech moc neoslní. Ale považme - bavíme se o roce, kdy do našich končin teprve přicházel západní svět a dodávky, které s přehledem udrží tempo 150 km/h, nebyly na našich silnicích ani omylem k vidění.

Pekelně rychlá dodávka

A proto se ptáme. Měl by podle vás Mercedes znovu stvořit něco podobného? Nějakou šílenou dodávku? Před časem totiž na bázi modelu Viano vznikl zajímavý projekt od společnosti Brabus, který v nás tyto myšlenky vyvolává. Jmenuje se Brabus Viano V8 a díky síle 426 koní zvládá sprint z 0 na 100 km/h, přičemž jede bez problému i 245 km/h. A podobné hodnoty by nové třídě V náramně slušely!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV