Reklama
Archiv - Zprávy

Do týdne mají zcela zmizet billboardy od silnic. Zatím se ale nic neděje

Dlouhé roky trvalo našim zákonodárcům přijít na to, že obrovský billboard přímo u sinice je velmi nebezpečný. Od 1. září mají všechny od silnic zmizet, ale jejich majitelé to zatím moc neřeší. Zakročí proto stát.
Zdroj: iStock

Muselo se stát několik dopravních nehod a muselo být vydáno velké množství studií, aby i naši zákonodárci uznali, že velký billboard pár metrů od silnice je pro dopravu velký problém. Řidičům odvádí pozornost a v případě nehody se auto o sloup, na kterém billboard drží, může klidně i rozpůlit. Proto velmi kvitujeme nový zákon, podle kterého nesmí být v případě silnic prvních tříd takový reklamní poutač umístěn v okruhu 50 metrů u silnice. V případě dálnic je toto pásmo zvětšeno až na 200 metrů.

Jenomže současní majitelé, ač včas o této změně zákona informovaní, moc nekonají. Reklamních poutačů zmizelo jen pár a v okolí silnic není moc vidět, že by byly billboardy odstraňovány. Ministerstvo dopravy s tím ale prý počítalo a má pro takové situace připraven postup. Takové majitele reklamy vyzve, aby reklamu od silnice odstranili. Pokud tak neučiní do 15 dnů, reklama bude zakryta a následně odstraněna na náklady majitele, kterému navíc hrozí pokuta až do výše 300 tisíc korun. Jen za minulý rok takto bylo odstraněno 240 nelegálních billboardů v Jihomoravském kraji.

Celkem tak má od září zmizet zhruba 3000 billboardů, a ačkoliv s tím většina jejich majitelů nemá problém, našli se tací, kteří se s Českou republikou chtějí soudit o ušlý zisk. Kromě velkých reklamních poutačů zmizí i reklamy na mostech a různé cedule, které můžou odvádět pozornost řidičů. Zůstat mohlo jen upozornění na čerpací stanice.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV