Reklama
Archiv - Zprávy

Do aukce jde filmový Land Rover Defender. Proháněl Jamese Bonda

Pokud nemáte 6. srpna co dělat, můžete vyrazit do Londýna na aukci pořádně drsného „defíka“, který si zahrál jednu ze záporáckých automobilových rolí v poslední bondovce s názvem Spectre.
Zdroj: RM Sotheby's

Nutno říct, že ale nebyl sám. Pro potřeby natčení bylo štábu dodáno 10 Defenderů, přičemž některé z nich byly speciálně upravené k tomu, aby uvezly kamery nebo zvládly náročné kaskadérské kousky. Ty bohužel některá auta nevydržela, ale kus, který je na prodej, je ve fantastickém stavu. Měl štěstí, byl to jeden z těch, které James Bond nezničil letadlovým náletem vysoko v Alpách.

Na filmových úpravách se podílela přímo divize automobilky, kterou znáte pod označením SVO. Ta navíc spolupracovala se společností Bowler, která má s přípravou filmových aut mnohaleté zkušenosti. V případě exteriéru auto dostalo jen malé změny, větší práce byla s jeho technikou. Defender musel pro náročné natáčení ve sněhu dostat 37palcové terénní pneumatiky, ale třeba také závodní tlumiče a samozřejmě bezpečnostní rám.

Více výkonu, cena neznámá

Na fotografiích je také vidět lano, které je natažené od předního nárazníku, přes kapotu až k čelnímu oknu. Jeho úlohu ale bohužel neznáme. Vše pak doplňují skořepinové sedačky a čtyřbodové pásy. Ujet Jamesi Bondovi, to chce trochu výkonu navíc. Proto byl právě výkon auta zvýšen ze sériových 122 koní na 188 koní a točivý moment povyskočil na 500 Nm.

Dražbu tohoto krásného auta má na starosti aukční dům RM Sotheby’s, přičemž vyvolávací cena není stanovena. To ale neznamená, že bude nízká. Aukční dům jen chce nalákat velké množství potencionálních kupců. Budete mezi nimi?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV