Reklama
Archiv - Zprávy

Diablo ze slavného klipu Cosmic Girl je na prodej. Pamatujete?

Mezi petrolheady, tedy vyznavači benzínu, není mnoho oblíbenějších videoklipů. Video k písničce Cosmic Girl od kapely Jamiroquai je plné skvělých aut a jedno z nich je právě teď na prodej.
Zdroj: www.autotrader.co.uk

A rovnou jedno z těch nejzajímavějších, tedy fialové Lamborghii Diablo. Tedy, abychom byli přesní, v tom videoklipu se těch hodně zajímavých aut objeví víc. Obdivovat totiž můžete i Ferrari F355 Berlinetta nebo Ferrari F40, které ve videu řídí a v reálu vlastnil bubeník Pink Floyd Nick Mason, ale to fialové Diablo je prostě dokonalé. Není se proto co divit, že si ho do klipu vybral osobně Jay Kay, který je velkým fandou aut a skvělým jezdcem. Jen to právě s tímto autem neměl při natáčení úplně jednoduché.

Pro natáčení totiž byly potřeba dvě Diabla, protože to první se nedočkalo ani začátku natáčení.  Jay Kay proto rychle sháněl totožný vůz, což se mu nakonec povedlo. I tak ale bylo natáčení o několik dnů posunuto. Není se pak co divit, že Jay Kay udělil na Diablo doslova embargo a výslovně zakázal, aby s ním kdokoliv jezdil, jeden z členů týmu o to však nerespektoval. S autem chtěl jen popojet, ale podařilo se mu nabourat stativ s kamerou. Ta následně spadla na přední okno auta, které samozřejmě rozbila. Jay Kay prý zuřil, ale neměl už čas nechávat Diablo znovu zasklít. Proto se rozhodl, že klip natočí i bez okna, a právě proto mu na většině záběrů vlají vlasy. :)

Jedinečný kus za jedinečnou cenu

Už během natáčení se zpěvák do auta zamiloval, a tak si ho následně koupil a odvezl domů. Moc toho s ním nenajezdil, protože auto má na budících jen 27 804 kilometrů. Jay Kay je znám pro svůj až přehnaný perfekcionalismus co se aut týče, takže prodávaný vůz je v takřka dokonalém stavu. Navíc jde o jeden z šestnácti vyrobených vozů s pravostranným řízením.

Vůz pohání dvanáctiválec o objemu 5,7 litru, který disponuje výkonem 530 koní a točivým momentem 580 Nm. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 4 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 333 km/h. Ačkoliv jde o skvělé auto, které má za sebou velmi zajímavou historii, cena nám vzala dech. Prodejce, jehož inzerát najdete zde, ji totiž stanovil na 549 999 liber, tedy v přepočtu asi 16 milionů korun. Ale je to Diablo, je jedinečné a zahrálo si v klipu. Takže, kdo jde rozbít prasátko?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV