Reklama
Archiv - Zprávy

Dávejte si pozor. Policie dostane desítky maskovaných Superbů

O tendru na nové policejní stíhačky už byla řeč v průběhu léta, nyní je ale konečně rozhodnuto. Policie skutečně dostane zbrusu nové Superby, které nahradí odcházející Passaty 3.6 FSI a některé ze Superbů druhé generace.
Zdroj: Martin Sznapka

Již v červenci jsme informovali o tom, že policie vybírá nová auta pro účely takzvaného skrytého dohledu. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby ovšem zvláštně stanoveným podmínkám neodpovídal pouze jediný model...

Zatímco požadavkům minimálního výkonu 200 kW, zrychlení z 0 na 100 km/h pod 6 sekund či maximální rychlosti alespoň 250 km/h plně rozumíme, objevil se zde ještě jeden - nová policejní stíhačka musí mít xenonová světla. A to je problém pro všechny ostatní vozy, které by stanoveným podmínkám rovněž odpovídaly. Mimo Škody už totiž výrobci přešli na technologii FullLED, která šetří nejen palivo (a to až o 3 desitiny litru na 100 km), ale také daleko trvanlivěji a spolehlivěji svítí. Světlomety LED totiž postupem času neztrácejí svítivost a jejich výdrž je rovna až 50násobku běžné žárovky.

Raději nohu z plynu

A tak vzešel jediný kandidát. Škoda Superb 2.0 TSI 4x4 DSG ve výbavě Ambition s výkonem 206 kW. No a jak to dopadlo? Superb vypsaný tendr samozřejmě vyhrál. Policie už všech 38 nových Superbů údajně zaplatila a první várku si má přebrat do konce ledna příštího roku. Dohromady nakonec vozy stály 64 292 930 Kč. Vedle zbrusu nové techniky bude u části z nich použito i několik již používaných zařízení, která technici policie vymontují ze starších Superbů.

Co dodat závěrem? Pro účastníky silničního provozu, kteří nikdy nic neporušují, se nic nemění. Všichni ostatní, a nebude jich málo, se ale od příštího roku musejí mít pořádně na pozoru. Nových Superbů totiž jezdí opravdu hodně a tak vysoký počet neoznačených aut policie ještě nikdy v minulosti neměla.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV