Reklama
Archiv - Zprávy

Dáváte si nohy na palubní desku? Nedělejte to

Snad nic není více sexy, než když si vaše dlouhonohá přítelkyně šetrně položí nohy na palubní desku. Bohužel jí ale v takovém případě hrozí obrovské nebezpečí, které není radno přehlížet. Že to není vůbec dobrý nápad, to vám až nepříjemně názorně ukáže následující příběh.
Zdroj: CBS News

Nohy na palubní desce nemusejí být zvyklostí pouze krásných žen. Stačí, že jedete někam daleko a váš spolujezdcec si chce odpočinout. V takovém případě není nic snazšího, než posunout sedadlo až úplně dozadu a natáhnout si nohy pod čelní sklo. Od vážného zranění vás však potom dělí jen malá nehoda, při které by se jinak třeba ani nic nestalo.

Malá nehoda, velké následky

Své o tom ví i Američanka Audra Tatum ze státu Georgia, která si nohy i přes odpor svého manžela rovněž na palubní desku odložila. Dala si pěkně nohu přes nohu a jeli na výlet. Po chvíli se však z vedlejší silnice vyřítilo auto, které páru nedalo přednost. Ke střetu došlo při rychlosti zhruba 70 km/h, což vzhledem ke skutečnosti, že druhé auto už se v okamžiku nárazu pohybovalo stejným směrem, není nijak tragické. Snad by se ani nikomu nic nestalo, kdyby Audra neměla nohy na tak špatném místě.

Důvod je prostý - došlo k aktivaci airbagu spolujezdce. A ten k nohám na palubní desce rozhodně šetrný nebývá. Airbag má totiž za cíl chránit především tělo a hlavu vzpřímeně sedícího pasažéra s nohama na podlaze. S dolními končetinami na vrchu palubní desky však nikdo nepočítá. Nohy jsou tak vybuchujícím airbagem doslova vystřeleny přímo proti obličeji.

Navždy invalidní

Nikoho asi nepřekvapí, že Audra nedopadla dobře. Na čtyřikrát zlomená stehenní kost, zlomený kotník a zlomený nos, který trefilo její vlastní levé koleno. Záchranáři přitom prohlásili, že kdyby seděla správně, z nehody by odešla nezraněná. Američanka má nyní navíc v noze titanovou tyč uchycenou dvěma šrouby u kyčle a dvěma šrouby u kolene, a aby toho nebylo málo, šroub musel také do levého kotníku. Její stehenní kost se prý navíc už nikdy nezhojí natolik, aby na ní mohla bez problémům stát. Dovolené má jen čtyři hodiny pohybu denně, déle to kost zpevněná titanovou tyčí nesnese.

Audra Tatum se proto rozhodla, že na odkládání nohou na palubku bude aktivně upozorňovat. Vždyť kdo může být lepším příkladem než právě ona. Je z ní invalidní důchodkyně, a přitom úplně zbytečně. Myslete na to, až si budete své nohy na palubní desku pokládat...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV