Reklama
Archiv - Zprávy

Další vyzyvatel si troufá na Němce. Genesis G70

BMW řady 3 je již po desetiletí nepřekonanou ikonou. A právě proti němu je nový Genesis G70 namířený. Má pohon zadních kol, výkon až 365 koní a vypadá skutečně dobře. Ale podaří se Korejcům prémiovou trojku porazit?
Zdroj: Genesis

Novou korejskou platformu s velkými ambicemi poprvé představila působivá Kia Stinger. Ta k nám ještě ani nedorazila už je tu druhý vůz, který na stejných základech spočinul. Jde o prémiový model koncernu Hyundai s názvem Genesis G70. Nový Genesis je menší a lehčí než Stinger a namísto vyšší střední třídy tak útočí hlavně proti ostříleným německým konkurentům v podobě BMW řady 3, Mercedesu třídy C a Audi A4. Svou koncepcí ale bude G70 nejblíže právě trojce. Stejně jako ona má totiž pohon zadních kol (na přání 4x4), osmistupňovou převodovku a dokonce nabídne i zvučný šestiválec s výkonem 365 koní.

Zajímavý mix

V praxi to znamená, že Genesis G70 zrychlí z 0 na 100 km/h za zhruba 4,7 sekundy a rozjede se buď na elektronicky omezených 250 km/h, anebo ještě dál. Konkrétní čísla výrobce zatím neuvedl. Zajímavostí ale je, že se Jihokorejci nezaměřili jen na vzhled nebo výkonný motor. Šli velice opatrnou cestou kompletního zlepšování vozu. Pod jeho koly tak najdeme třmeny Brembo, o výfukovou soustavu se postaral Remus, a když se přes vnější vzhled, mimochodem silně připomínající Maseratti Ghibli s namixovanou Alfou-Romeo Giulia, přeneseme dovnitř, rozprostře se před námi okázalý interiér s na pohled skvělými materiály.

Genesis tvrdí, že nový model G70 má ještě lepší interiér než sesterská Kia Stinger a podle dosavadních fotografií tomu jsme ochotni věřit. Nové auto tak bude vlivem odlehčení nejen řidičtější, ale dokonce také prémiovější a příjemnější než Stinger. A to by v očích alespoň některých zákazníků BMW řady 3 mohlo stačit. Co říkáte?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV