Reklama
Archiv - Zprávy

Další pražský tunel? Magistrála možná půjde pod zem

Ulice 5. května je jednou z těch nejfrekventovanějších v Praze. Úředníci na Praze 4 i proto přemýšlí, že ji alespoň z části schovají pod zem. Takový tunel by umožnil i nové tramvajové vedení.
Zdroj: Internet Archive

S informací přišel Pražský deník, který poukazuje na to, že tento návrh se na Praze 4 probírá už zhruba rok. Starosta nuselské radnice Petr Štěpánek se k tomuto návrhu zatím nevyjádřil, ale v minulosti navrhoval, aby ulice 5. května prošla velkou přestavbou, při které by na ní přibyly jak tramvajové koleje, tak semafory. Jeho návrh se ale, a podle nás zcela logicky, nesetkal s žádnou podporou. Spíše naopak. Podle opozice by takové řešení dopravu na tak frekventovaném místě jen zhoršilo.

Dočkáme se někdy?

Návrh Sociálních demokratů z Prahy 4, tedy částečné zatunelování magistrály, oproti tomu zní celkem logicky. Tím, že by byla alespoň částečně doprava svedena pod zem, by se ulevilo obyvatelům, kteří v okolí magistrály žijí. Zároveň by se tak otevřela možnost přivést do těchto končin tramvajové spojení. Pražský zastupitel a náměstek ministra zahraničí Lukáš Kaucký, stranický kolega Petra Horálka, který zahloubení prosazuje, s tímto návrhem souhlasí a chce přípravu jeho projektové dokumentace zapsat už do městského rozpočtu pro příští rok.

Samotná dokumentace a celková příprava projektu by ale vyšla na několik milionů. Stavba pak dokonce na několik miliard. Navíc by trvala řadu let, po které by obyvatelé městské části Prahy 4 museli vydržet hluk a nepořádek ze stavby. To ale není nic proti vyhlídce, že by se dříve či později dočkali klidu a maximálně zvonění tramvají, které by je navíc odvezly doslova až před dům. Kde by případný tunel začínal a kdy by se mohlo poprvé kopnout je však zatím ve hvězdách. Snad se jednou dočkáme…
 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV