Reklama
Archiv - Zprávy

Clarkson, Hammond a May ukázali, kolik díky Amazonu vydělávají

Už když se bývalí moderátoři Top Gearu uchýlili pod řídla Amazonu, bylo jasné, že půjde o extrémně megalomanský projekt, který bude stát velké peníze. Realita ovšem předčila očekávání.
Zdroj: amazon

Amazon je velmi štědrým zaměstnavatelem a moc dobře ví, že ve známé moderátorské trojici má malý poklad. Neváhá jim proto poskytnout takový rozpočet, o kterém si BBC se svým Top Gearem může jen nechat zdát. Možná jste si mysleli, že Amazon The Grand Tour vyrábí sám, ale není tomu tak. Pro tyto účely si platí společnost s názvem W. Chump and Sons, kterou si založil Clarkson, Hammond a May společně s bývalým producentem Top Gearu Andy Wilmanem.

A právě tato společnost před několika dny zveřejnila své daňové přiznání a s ním i příjmy jednotlivých moderátorů. A jsou to hodně zajímavá čísla. Za první sérii Amazon zaplatil 35,33 milionu liber, tedy v přepočtu něco lehce přes jednu miliardu korun. V tom jsou ovšem započítány veškeré náklady na výrobu celé série, a to včetně platů jak moderátorského tria, tak všech, kteří se na vzniku show podílejí.

Plat z Amazonu není vše

Pokud bychom tu částku očistili právě od všech vedlejších nákladů, zjistíme, že moderátorům v hrubém zbylo 8,39 milionu liber, tedy asi 247 milionů korun. Z toho je potřeba odečíst ještě daň, která ve Velké Británii přijde na 1,6 milionu liber, tedy asi 49 milionů korun. Jednoduchými počty se dostaneme k tomu, že čistý zisk, který si Clarkson, Hammond a May mezi sebe rozdělí, je 6,7 milionu liber, tedy asi 197 milionů korun.

Ale ti tři samozřejmě nemají příjem jen z The Grand Tour. K tomu totiž vydávají různá DVD a knihy, vystupují v různých show jako hosté a natáčí řadu rozhovorů. Za to všechno jim na účet přibývají další tisíce ber, které ovšem daňové přiznání jejich před rokem založené společnosti nezahrnuje. Clarkson se svými kumpány pak může s podobným příjmem počítat i do budoucna. S Amazonem mají totiž podepsanou smlouvu na minimálně tři série, přičemž ta druhá odstartuje ještě letos. A vzhledem k tomu, že show je velmi úspěšná, lze předpokládat, že se dohodnou na dalších sériích.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV